Zlato čeká na Bernankeho

investicni-zlato-8772246

Zlato dnes posiluje o 0,2% d/d na 1661 v slábnoucím obchodování před vystoupením šéfa Fedu Bernankeho na sympoziu v Jackson Hole (16.00 SEČ). Trh čeká na informace případné uvažované monetární expanze.

Předpokládáme spíše potvrzení sentimentu nečekaného zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 01.srpna vzhledem k dluhové krizi eurozóny, nejistotě ve světové ekonomice a na trzích, která se značně projevuje na ekonomické aktivitě a prohlubuje její zranitelnost vůči dalším možným šokům.

Fed ve zmíněném zápise nečekaně explicitně vyjádřil odhodlání k dalšímu kolu monetární expanze. Fórum by tak pro trhy mohlo být zajímavé hlavně časováním nástroje.

Krátce před vystoupením si trh bude muset poradit i se srpnovým indexem nákupních manažerů Chicaga (15.45 SEČ) v očekávání mírného poklesu nevýrazného růstu regionální ekonomické aktivity.

Krátce před událostmi trh poněkud zkorigoval týdenní růsty a za lovecký posed si vybral oblast setkání prvních významných podpor 1554 – 1667. Dalšími hlavní podporou může být 1640. Hlavními rezistencemi jsou 1679, 1681 a 1691.

Ze střednědobého pohledu výrazně zlepšený technický výhled opravňuje myslet ještě na vyšší ceny zlata, výraznou podporou je další chystaná monetární expanze Fedu případně jiných světových centrálních bank.

Na druhou stranu momentální trend silného dolaru trvá, na své rozuzlení čeká dluhová krize eurozóny, globální ekonomická aktivita čelí tlakům na její oslabení, ke všemu trvá značné napětí a nejistota finančních trhů respektive světové ekonomiky.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang