Zlato čeká na inflaci/regionální ek. data

investicni-zlato-8772246

Zlato roste o 0,1% d/d na 1591. Obchodování v posledních týdnech nabralo sestupný směr čímž se potvrdil půlroční klesající trend poté co trh prorazil 1,5 měsíční trojúhelník a 3/4 roku platnou podpůrnou linii. Trh navíc ztratil další vrstvy dosud velmi odolného podpůrného pásma.

Na druhou stranu se trh pohybuje v oblasti dlouhodobých podpor 1523 – 1566. Navíc třetí týden v řadě trh vykazuje známky stabilizace půlročního klesajícího trendu s odvrácením dalších prodejních ataků. Hlavními rezistencemi jsou 1597, pásmo 1614 – 1619, 1627 a 1639. Vývoj v příštích týdnech by měl naznačit dlouhodobější tendence.

Komoditní trhy, zejména pak trh zlata v loňském druhém pololetí těžily hodně z odhodlání a konzistence ujišťování Fedu dlouhodobě ultraexpanzivní monetární politiky a očekávání velmi výhodných finančních podmínek.

Toto přesvědčení a očekávání se vzhledem k nejistotám v globální ekonomice stále může naplnit nicméně sebejistota trhů dostala začátkem roku se zveřejněním zápisu ze zasedání Fedu o hlavní úrokové sazbě 11.-12. prosince vážné trhliny.

Pro trhy bylo šokem poznání, že v rámci Fedu citelně posílil názor redukce monetární expanze již v tomto roce! Jistě to letos minimálně poznamená obchodování na finančních trzích byť se Fed snažil v dalších týdnech ujišťovat o preferenci stávajícího kursu monetární politiky a trvání velmi přiznívých monetárních podmínek v dalších letech (prohlášení a zápis k lednovému rozhodnutí o hlavní úrokové sazbě respektive vystoupení a prezentace pololetní zprávy monetární politiky šéfa Fedu Bernankeho v kongresu v únoru) se snahou tlumit přizpůsobení trhů.

Trhy tak cítí, že změna kursu monetární politiky může přijít výrazně dříve než se zdálo ještě před několika týdny.

Dvě makroekonomické zprávy dnes mohou zastínit jiné informace: únorový index CPI/CPI bez cen potravin a energií (13:30 SEČ) by měl opět ohlásit mírnou inflaci, březnový index obecných současných podmínem zprávy Empire State Fedu new Yorku (13:30 SEČ) podle trhu mírně klesne a tím i stále neduživý růst ek. aktivity dle firem zpracovatelského průmyslu regionu.

Tento růst je ale poněkud svižnější než v posledních kvartálech.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang