Zlato zatím stále drží růstový moment

kde-koupit-zlato

Zlato stoupá 0,2% d/d na 1320. Zlato v týdnu konsolidovalo zisky předchozích týdnů a prokázal střednědobou stabilizaci s obnovením klíčových podpor 1239, 1278 a návratem k 1,5letému klesajícímu kanálu.

Tím se zlatu otevřel teoreticky prostor k cílům 1361 a 1392. Trh obnoví původní klesající tlak se ztrátou 1308, 1291 a 1275. Pak by medvědi zaměřili 1239 a 1233. Jejich předání by znamenalo propad k červnovému více než 3letému minimu 1180.

Jádro ekonomické reality ale pro investice do zlata není příznivé. Centrální banka USA zejména kvůli dlouhodobým nebezpečím nepřirozeně nízkého tržního ocenění rizika a stability finančních trhů s podporou současného solidního vývoje ekonomiky včetně trhu práce (Fed navíc reflektuje, že momentální slabší výsledky ekonomické aktivity jsou způsobeny chladným počasím.

Navíc určitá opora zlata – fiskální nestabilita a možné zpomalení růstu ekonomiky se zatím tolik neprojevuje) začala plnit svůj dlouhodobý cíl, vracet monetární politiku k normálu v podobě redukce ultraexpanzivní monetární politiky.

Směr dlouhodobé tendence redukce nových peněz v ekonomice je jasný. Fed také naznačuje, že mu nebude vadit nebo bude dokonce spokojen s určitým dalším růstem tržních úroků.

To bude ceny zlata trvale dostávat pod tlak. Na tom mnoho nezmění ani snaha Fedu uklidňovat trhy (a tím limitovat jejich případnou přehnanou reakci a dopad na ekonomiku), že případná redukce monetární expanze může být pomalá a rozvážná, že musí být podpořena významnějším potvrzením ek. posílení a také, že monetární expanze zůstane i tak ještě dlouhodobě velmi silná.

Navíc stále dlouhodobě doutná nebezpečí nízké inflace, případně fiskální nestability. Fed také upozorňuje na dlouhodobé úrokové sazby blízko nuly i přes podstatnější posílení trhu práce.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang