EUR/USD – nejsilnější posílení indikátoru v historii

euro-dolar-2

Euro dnes k dolaru posiluje z 1,267 na 1,28, o 1,0% vůči včerejším konečným hodnotám se zvýšením zisků po zveřejnění lednového indexu ZEW sentimentu ek. očekávání, předstihového ukazatele německé ekonomiky. Jde o nejsilnější posílení indikátoru v historii, které navíc prudce překonalo tržní očekávání.

Data potvrzují jiné makroekonomické indikátory, tedy snížení nebezpečí případně míry recese hlavní evropské ekonomiky během tohoto roku. Indikátor současné situace německé ekonomiky z konce roku potvrzuje trvající nevýrazný ekonomický růst.

Trh zatím vykazuje respekt k hranici podpory eura 1,258 a s tím se rozvíjí  korektivní aktivita. Ta  má ale charakter spíše rušových ataků, které by se měly tříštit o 1,277, případně 1,281 a 1,284.

Na druhou stranu poslední dny naznačují určité krátkodobé ústávání prodejních tlaků a stabilizaci trhu v pásmu 1,258-1,284 s možností výraznější korekce. 

Lepší výkonnost americké ekonomiky před hospodářstvím Eurozóny by měla v tomto roce stále podporovat posilování dolaru. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang