Půjčka o víkendu – ihned, rychlá víkendová

Někdy je potřeba vyřešit naléhavou finanční situaci skutečně ihned, i v případě, že je právě víkend nebo svátek. Rychlá půjčka o víkendu je řešením. Půjčka ihned na účet či hotovostní půjčka o víkendu je oblíbeným produktem nebankovních poskytovatelů. Jak na víkendovou půjčku ihned?

Klasické banky obvykle fungují během pracovních dnů, půjčku o víkendu a o svátcích tedy neposkytují. Jak získat rychle půjčku? Rychlé půjčky ihned na účet i o víkendu však nabízejí nebankovní společnosti, a těch je na českém trhu celá řada. Žadatel si tak může vybrat půjčku o víkendu, která mu vyhovuje nejlépe.

Půjčka o víkendu je finanční služba, která sebou nese výhody i nevýhody. Hotovostní půjčka o víkendu i rychlá půjčka ihned na účet může mít horší podmínky než produkty nabízené bankovními institucemi. Proto je dobré seznámit se s informacemi o půjčkách o víkendu a vědět, jak vybrat tu nejvýhodnější.

Rychlá půjčka o víkendu – pro koho je vhodná?

Předpokladem pro získání rychlé půjčky o víkendu je plnoletost. Žadatel musí mít v den podání žádosti o půjčku o víkendu minimálně 18 let.

Dalším častým předpokladem je trvalý pobyt na území České republiky a české občanství. Některé společnosti poskytují i nebankovní půjčky pro cizince. Ty jsou však obvykle méně výhodné.

Nebankovní poskytovatelé jsou při schvalování půjček o víkendu benevolentní a často jim stačí doložit jen občanský průkaz. Půjčka na OP ihned na účet je oblíbená u dlužníků a žadatelů se zápisem v registru dlužníků. I klienti bez stálého zaměstnání mohou získat půjčku na OP pro nezaměstnané, kterou lze vyřídit velmi rychle.

Ne každou půjčku o víkendu lze získat jen na občanský průkaz. Pokud jde o vyšší částky, vyžaduje poskytovatel zpravidla ručitele nebo zástavu nemovitosti.

Některé nebankovní společnosti poskytují půjčky pro dlužníky ihned na účet bez nahlížení do registru dlužníků, jiné zajímá bonita žadatele. Najdou se poskytovatelé, kteří půjčí i žadatelům v exekuci.

Půjčka o víkendu – podmínky přehledně

Nejčastější podmínky rychlé půjčky o víkendu jsou tyto:

 • plnoletost, žadatel starší 18 let
 • občan České republiky
 • žadatel není v exekuci
 • žadatel nemá nesplacenou půjčku
 • bankovní účet

Některé nebankovní společnosti nevyžadují pro schválení všechny tyto podmínky. Pro všechny je však nezbytná plnoletost a občanský průkaz či jiný průkaz totožnosti.

Půjčka o víkendu – jak na to?

V první řadě je třeba vybrat vhodného poskytovatele. Užitečným nástrojem při hledání nejlepší půjčky o víkendu jsou internetové srovnávače půjček a agregátory půjček. Takto funguje například Čínská půjčka nebo Sumo půjčka.

Po zvolení správného poskytovatele lze půjčku o víkendu sjednat několika způsoby. Nejčastěji se půjčka o víkendu vyřizuje takto:

 • online žádostí
 • telefonickým hovorem
 • SMS zprávou
 • osobně na pobočce

Online sjednání rychlé půjčky o víkendu je nejrychlejší a nejjednodušší. Žadatel může vše vyřídit přes internet s pohodlí domova. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář na webových stránkách společnosti, která nabízí nebankovní půjčky ihned a počkat na schválení. Vše trvá jen několik minut. V případě vyhovění obdrží klient půjčku ihned na účet.

Půjčku o víkendu lze vyřídit také telefonicky případně prostřednictvím SMS zprávy. Rychlé a jednoduché SMS půjčky o víkendu jsou obzvlášť oblíbené.

Někteří žadatelé upřednostňují osobní jednání a řada poskytovatelů půjček o víkendu je umožňuje. Domluvit osobní schůzku a vše vyřídit na pobočce poskytovatele nebo u žadatele doma je v mnohých případech možné i o víkendu či ve svátek.

Půjčka o víkendu – výhody a nevýhody

Rychlé půjčky o víkendu mají své výhody i nevýhody. Hlavní výhodou půjčky online ihned na účet nonstop je okamžité sjednání v jakoukoli denní či noční dobu.

Není potřeba dodržovat pracovní dobu kamenné banky a jejích zaměstnanců. Poskytovatelé nabízející rychlé nebankovní půjčky ihned na účet fungují skutečně nonstop.

Výhody půjčky o víkendu přehledně:

 • velmi rychlé vyřízení žádosti
 • snadné sjednání
 • vysoká schvalovatelnost
 • možnost první půjčky bez úroků
 • půjčky bez dokládání příjmů
 • půjčky bez kontroly registru dlužníků

Podstatnou nevýhodou půjček o víkendu jsou vyšší úroky a horší podmínky, než nabízí klasické banky. Klient si za nestandardní službu víkendové půjčky ihned musí připlatit.

Nevýhody půjčky o víkendu přehledně:

 • vysoké úroky
 • nevýhodné RPSN
 • vysoké poplatky za sjednání
 • extrémní sankce při nedodržení splatnosti

Pokud zájemce o půjčku může počkat do všedního dne, určitě se to vyplatí. Sjednání půjčky v klasické bance je zpravidla výhodnější než nabídky nebankovních poskytovatelů.

Půjčky online ihned na účet nonstop

Nejrychlejší způsob, jak získat rychlé půjčky ihned na účet, je vyřízení online. Obcházení poboček i telefonování zabere mnohem víc času.

Vyplněním online formuláře žadatel šetří svůj čas i energii. Schvalování půjček online je automatické, není tak třeba shánět obchodního zástupce o víkendu, o svátcích či v nočních hodinách.

Půjčky online ihned na účet nonstop jsou k dispozici neustále. Peníze může mít žadatel na svém účtu do několika minut. Jediné, co je potřeba, je přístup k internetu a bankovní účet.

SMS půjčka o víkendu

Krátkodobá SMS půjčka je obvykle využívána jako půjčka do výplaty nebo SMS půjčka o víkendu na řešení nečekané události. Někteří poskytovatelé nabízejí SMS půjčku ihned úplně každému bez registru, bez ručení a bez zástavy.

Žádost o první SMS půjčku je třeba provést prostřednictvím online formuláře. Na základě formuláře se žadatel zaregistruje a další půjčky vyřídí již rychle jen pomocí SMS.

SMS půjčka o víkendu znamená okamžitý převod peněz na účet žadatele. Jedná se zpravidla o nízké úvěry s krátkou dobou splatnosti. Vždy je možné čerpat pouze jednu SMS půjčku, žádost o další úvěr lze provést až po splacení předchozí půjčky.

Velkým lákadlem SMS půjček o víkendu je jednoduché a bleskové vyřízení, to však může vést k opakovanému půjčování a neustálému placení úroků. Nevýhodou těchto SMS půjček o víkendu jsou totiž velmi vysoké úroky.

Půjčka na OP ihned na účet

Různí poskytovatelé nebankovních půjček o víkendu mají různé podmínky a požadavky. Základní podmínka pro získání půjčky ihned na účet je platný občanský průkaz.

Řada společností nevyžaduje žádné další doklady ani potvrzení o výši pravidelného příjmu. Půjčka na OP ihned na účet je tak řešením neblahé finanční situace pro nezaměstnané a pro dlužníky. Půjčku na OP ihned na účet využívají i žadatelé zatížení exekucí.

Hotovostní půjčka o víkendu

Rychlé půjčky ihned na účet nejsou pro některé žadatele vhodné. Pokud zájemce o půjčku potřebuje peníze ihned na ruku, musí zvolit hotovostní půjčku o víkendu.

Víkendová půjčka ihned v hotovosti má více variant. Klient o ni může zažádat online, telefonicky nebo vše zařídit osobně. Poskytovatel, který se specializuje na nebankovní půjčky bez výpisu z účtu, je obvykle ochotný navštívit klienta doma nebo se s ním sejít na dohodnutém místě.

Také způsobů předání hotovostní půjčky o víkendu je několik:

 • vybrané trafiky
 • čerpací stanice
 • terminály
 • osobní schůzka

Splácení hotovostní půjčky o víkendu probíhá bezhotovostní platbou převodem nebo opět v hotovosti. Zástupce poskytovatele může splátky vybírat přímo u dlužníka doma. Další možností jsou již zmíněné trafiky a čerpací stanice.

Půjčka pro dlužníky ihned na účet

Žadatel o půjčku o víkendu, který má nesplacené dluhy, má rovněž šanci na schválení. Okamžitá půjčka pro dlužníky ihned na účet či hotovostní půjčka o víkendu na ruku je reálná i pro klienty, kteří jsou v registru dlužníků.

Pokud jméno žadatele o půjčku figuruje v registru dlužníků, jako je například SOLUS, může být problém sehnat věřitele. Klasické banky registry prověřují a dlužník u nich nepochodí. Nebankovní společnosti jsou však v mnoha případech benevolentní.

Obzvlášť nízká a krátkodobá půjčka pro dlužníky ihned na účet se často obejde bez registru. Zpravidla stačí jen občanský průkaz. Půjčka pro dlužníky ihned na účet je však pro věřitele extrémně riziková, a to sebou nese nevýhodné podmínky.

Víkendová půjčka na OP ihned na účet patří k půjčkám s nejvyššími úroky. Klient výrazně přeplatí půjčenou částku, což ve špatné finanční situaci rozhodně nepomůže.

Půjčka o víkendu – na co si dát pozor

Nebankovní společnosti, které poskytují finanční služby na českém trhu, musí disponovat licencí České národní banky. Tato licence zajišťuje, že společnost jedná v souladu s českými zákony. Přesto se v oblasti nebankovních půjček ihned na účet objevuje i neférové a podvodné jednání.

Klient by se měl před podpisem smlouvy důkladně seznámit se všemi detaily půjčky a všemu porozumět. Smlouva musí být jasná, srozumitelná a čitelná. Pokud klient něčemu nerozumí, měl by kontaktovat obchodního zástupce společnosti a nechat si vše řádně vysvětlit.

Při výběru důvěryhodného poskytovatele jsou velmi užitečné recenze zákazníků. Recenze jsou běžně dostupné na internetu, pokud ne, je to vždy podezřelé. Společnosti bez uživatelských recenzí je dobré vynechat, i když nabízejí velmi výhodné produkty.

V případě rychlých půjček o víkendu je běžná přítomnost rozhodčí doložky. Pokud dlužník půjčku nesplácí nebo se dostane do jiného sporu, přichází na řadu arbitr určený nebankovní institucí, který situaci posoudí.

V neposlední řadě je třeba dát pozor na riziko dluhové pasti a osobního bankrotu. Jednoduché a rychlé víkendové půjčky ihned a především půjčky pro dlužníky ihned na účet lákají k opakovanému půjčování. Dlužník se tak snadno dostane do koloběhu půjček, ze kterého se jen těžko dostává ven.

Alternativy rychlých půjček ihned na účet

Před využitím SMS půjčky o víkendu či hotovostní půjčky o víkendu od nebankovní společnosti se vyplatí zamyslet. Možná existuje jiný způsob, jak si zařídit půjčku o víkendu a neplatit extrémně vysoké úroky.

Stojí za pokus oslovit příbuzné a přátele a půjčit si malou částku touto cestou. Blízcí zpravidla nevyžadují poplatky a úroky a mohou člověku v nouzi pomoci. V každém případě se hodí o půjčce sepsat smlouvu a především peníze včas vrátit.

Pokud si dlužník skutečně neví rady, jak z dluhů ven, může se obrátit na neziskové organizace. Dlužníkům pomáhá například:

 • Člověk v tísni
 • Lidé v nouzi
 • Česko bez dluhů
 • Rubikon centrum

Tyto neziskové organizace pomáhají i s finanční gramotností a prevencí. Vyplatí se získat alespoň základní finanční vzdělání a vyhnout se lákadlům opakovaných půjček, které v mnoha případech vůbec nejsou třeba.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang