Půjčka pro dlužníky – okamžitá i na ruku

Člověk se může dostat do situace, kdy dluží a zároveň potřebuje vyřešit další finanční pohledávku. V takových chvílích připadá v úvahu půjčka pro dlužníky. Jak zařídit půjčku pro dlužníky ihned, jak na dlouhodobou půjčku pro dlužníky a kde sehnat půjčku pro dlužníky na ruku?

Půjčka pro dlužníky v registru, okamžitá půjčka pro dlužníky i půjčky pro nezaměstnané a dlužníky jsou výhradně doménou nebankovních společností. Bankovní instituce mají přísnější kritéria pro schvalování úvěrů a půjčky pro dlužníky bez registru zpravidla neposkytují.

Okamžitá půjčka

Na českém trhu figuruje řada nebankovních poskytovatelů, kteří drží licenci České národní banky. Tyto ověřené společnosti nabízejí půjčky pro dlužníky ihned na účet i půjčky na ruku pro dlužníky. Půjčky dlužníkům jsou dostupné a poměrně snadné.

Obávat se nemusí ani dlužníci v exekuci. Nebankovní společnosti poskytují i půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy či půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti. Vhodnou půjčku i pro dlužníky lze navíc lehce dohledat přes internetové vyhledávače a srovnávače půjček.

Nebankovní půjčka dlužníkům – výhody

Hlavní výhody nebankovních půjček pro dlužníky:

 • vysoká schvalovatelnost
 • rychlé a snadné vyřízení
 • peníze na účet ihned
 • velký výběr poskytovatelů

Největší a nezpochybnitelnou výhodou nebankovních půjček pro dlužníky je vysoká schvalovatelnost. Nebankovní poskytovatelé jsou obvykle benevolentní a půjčku schválí i klientům se špatnou bonitou.

Nebankovní půjčka pro dlužníky je tak reálná i pro lidi, jejichž jméno figuruje v registru dlužníků. U klasické banky je půjčka v registru dlužníků nemyslitelná.

Další výraznou výhodou nebankovní půjčky dlužníkům je rychlé a jednoduché vyřízení. Zvlášť v případě půjčky pro dlužníky ihned na účet jsou peníze k dispozici téměř ihned.

Plusem půjček pro dlužníky od nebankovních společností je i široký výběr poskytovatelů, to platí především o půjčkách na bankovní účet. V případě půjčky na ruku pro dlužníky či půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti je výběr poskytovatelů omezený.

Nebankovní půjčka dlužníkům – nevýhody

Nevýhody nebankovních půjček pro dlužníky:

 • vysoké úroky a RPSN
 • nebezpečí dluhové pasti
 • riziko podvodné společnosti

Poskytovatelé nebankovních půjček dlužníkům podstupují poměrně vysoké riziko při schvalování půjček i pro dlužníky. Toto riziko kompenzují vysokými úroky a nejrůznějšími poplatky. Zvlášť pokud klient nedodrží podmínky půjčky a dobu splatnosti, můžou být sankce velmi přísné. To je hlavní nevýhoda nebankovních půjček pro dlužníky.

Vyřídit si nebankovní půjčku s registrem dlužníků či půjčku pro nezaměstnané a dlužníky je velmi snadné. Dlužník si může půjčku brát opakovaně a svůj dluh stále prohlubovat. To je snadná cesta do dluhové pasti a k osobnímu bankrotu. Žadatel by měl vždy pečlivě zvážit svou finanční situaci a možnosti splácení, než se pustí do nové půjčky pro dlužníky.

Každý poskytovatel nebankovní půjčky dlužníkům musí disponovat licencí České národní banky. Přesto se na trhu vyskytují i podvodné společnosti a soukromí poskytovatelé, kteří fungují na hranici nezákonné lichvy. Žadatel by měl být vždy obezřetný a půjčovat si jen u prověřených společností.

Sjednání půjčky pro dlužníky

Vyřízení půjčky pro dlužníky je velmi rychlé a jednoduché, zvlášť pokud má žadatel přístup k internetu. Stačí vyhledat vyhovujícího poskytovatele a na jeho webových stránkách vyplnit jednoduchý online formulář.

Na základě formuláře obdrží žadatel za několik málo minut rozhodnutí o schválení půjčky pro dlužníky. Pokud je úvěr shcválen, stačí jen krátce doladit detaily půjčky a peníze putují na účet klienta. Vše lze vyřídit rychle a online bez telefonování a obcházení poboček.

V případě, že žadatel nemá přístup k internetu a nevlastní bankovní účet, může si zařídit půjčku pro dlužníky na ruku telefonicky nebo osobně na pobočce poskytovatele. Oblíbené jsou také rychlé a snadné SMS půjčky.

S vyhledáním správné půjčky pro dlužníky na míru pomůže internetový srovnávač či agregátor půjček pro dlužníky.

Okamžitá půjčka pro dlužníky ihned na účet

Velkou výhodou půjčky pro dlužníky ihned na účet je vedle jednoduchosti velký výběr poskytovatelů. Většina nebankovních společností preferuje vyřízení půjčky online a odeslání půjčky dlužníkům přímo na bankovní účet. Je to nejjednodušší a nejrychlejší varianta sjednání půjčky pro dlužníky.

Pokud má žadatel bankovní účet u běžného peněžního ústavu, obdrží půjčku pro dlužníky zpravidla do několika minut po schválení úvěru. Řada poskytovatelů navíc funguje i v nočních hodinách, o víkendech a o svátcích. Půjčka pro dlužníky ihned na účet tak vyřeší i nenadálé finanční situace v jakékoli době.

Nutno podotknout, že půjčky pro dlužníky ihned na účet bývají poskytovány nesolidními společnostmi a soukromými osobami, proto je lepší se jim vyhnout.

Půjčka pro dlužníky na ruku

Může se stát, že žadatel nemá bankovní účet, nebo jej z různých důvodů nemůže použít. Pak přichází na řadu půjčka pro dlužníky na ruku. Půjčky na ruku pro dlužníky lze vyřídit online, telefonicky i osobně na pobočce poskytovatele. Běžná je i schůzka a obchodním zástupcem u klienta doma nebo na dohodnutém místě.

Půjčky na ruku pro dlužníky je možné vyzvednout přímo od poskytovatele anebo na některých čerpacích stanicích a v trafikách. Stejně tak je to se splátkami půjčky.

Okamžitá půjčka pro dlužníky na ruku

Jedná se v podstatě o ten samý produkt, jen je u ní kladen důraz na rychlost poskytnutí. Okamžitá půjčka pro dlužníky na ruku je záležitostí nesolidních nebankovních společností a soukromých osob, banka takovou půjčku pochopitelně neposkytne.

Půjčka pro dlužníky bez registru

Pokud se člověk dostane na registr dlužníků, je pro něj nereálné získat půjčku u klasické banky. Banky úvěr bez registru neposkytují.

Půjčka s registrem dlužníků však není problém u nebankovních společností. Řada takových poskytovatelů do registrů dlužníků vůbec nenahlíží. Půjčka je tak vhodná i pro dlužníky v registru.

Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Banky obvykle při sjednání úvěru vyžadují doklad o pravidelném příjmu žadatele. U nebankovních poskytovatelů to často není potřeba a půjčky jsou dostupné i nebankovní půjčky bez doložení příjmů pro nezaměstnané a dlužníky.

Pokud se jedná o nízkou částku, není potřeba ručitel ani zástava nemovitosti. V případě vysokých částek v horizontu vyšších desítek a stovek tisíců se půjčka pro nezaměstnané a dlužníky bez ručení neobejde.

Půjčky pro dlužníky s exekucí

Ať už jde o půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti nebo půjčky pro dlužníky ihned na účet, může být složité na ně dosáhnout. Dlužník zatížený exekucí má velmi špatnou bonitu a půjčit si může pouze u nejbenevolentnějších nebankovních poskytovatelů.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez ručení jsou obvykle krátkodobé a poměrně nízké. Zároveň mají zpravidla velmi nevýhodné úroky a často se s nimi pojí i další poplatky.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky

Nebankovní poskytovatelé nabízejí krátkodobé rychlé půjčky bez doložení příjmu i dlouhodobé půjčky pro dlužníky. Vždy záleží na konkrétní situaci žadatele a dohodnutí individuálních podmínek. Vysoká dlouhodobá půjčka pro dlužníky však obvykle musí být pojištěna nemovitostí.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky může být také schválena při doložení pravidelného příjmu. Je třeba mít na paměti, že dlouhodobé nebankovní půjčky pro dlužníky se příliš nevyplatí kvůli vysokým úroků a velmi nevýhodné RPSN.

Konsolidace půjček pro dlužníky

V případě, že dlužník dluží na více místech, může pro něj být konsolidace půjček pro dlužníky výrazným zlepšením situace. Konsolidace půjček pro dlužníky znamená sloučení všech půjček do jedné a zpravidla znamená ušetření na úrocích a poplatcích.

Díky konsolidaci půjček má dlužník mnohem lepší přehled o svých dluzích a finanční situaci. Je mnohem jednodušší a přehlednější splácet všechny půjčky jen na jednom místě.

Konsolidaci půjček pro dlužníky nabízí bankovní společnosti i nebankovní poskytovatelé. V rámci nebankovní konsolidace půjček pro dlužníky je obvykle možné získat i novou půjčku pro dlužníky.

Půjčka pro dlužníky – první zdarma

Existuje dobrý způsob, jak ušetřit při sjednání půjčky pro dlužníky. Někteří nebankovní poskytovatelé nabízejí novým klientům první půjčku zdarma. To znamená, že klient vrátí pouze částku, kterou si půjčil bez úroků a dalších poplatků.

Jedinou podmínkou půjčky pro dlužníky zdarma je dodržení pravidel, předavší doby splatnosti. Pokud si klient půjčí u dané společnosti opakovaně, musí už obvykle hradit úroky, případně zaplatit poplatky spojené s konkrétní půjčkou dlužníkům.

Půjčka pro dlužníky ihned – na co si dát pozor

Mezi poskytovateli nebankovních půjček pro dlužníky se mohou objevit neférové či podvodné společnosti. Aby se klient nestal obětí takového jednání, je třeba dát pozor na několik věcí.

V první řadě je nezbytné přečíst hodnotící recenze bývalých a současných klientů zvolené nebankovní společnosti. Recenze jsou běžně dostupné na internetu. Pokud společnost poskytující půjčky pro dlužníky žádné recenze nemá, je to vždy podezřelé. Společnosti se špatnými recenzemi také nejsou správnou volbou, i kdyby jejich nabídka zněla velmi lákavě.

Nebankovní společnost musí disponovat licencí od České národní banky. Licence zajišťuje, že poskytovatel jedná v souladu s českými zákony. Je třeba dát pozor na soukromé osoby, které nabízejí například půjčky na směnky. Ty jsou v České republice nelegální.

Před uzavřením smlouvy je třeba dokument pořádně přečíst a všemu porozumět. Pokud si klient není jistý, měl by vše zkonzultovat se zástupcem společnosti, která půjčku pro dlužníka poskytuje. Smlouva nesmí obsahovat špatně čitelné dodatky psané malým písmem. Vše musí být čitelné, jasné a srozumitelné.

Půjčky pro dlužníky – alternativy

Většina půjček pro zadlužené od nebankovních společností má poměrně nevýhodné podmínky, především vysoké úroky a RPSN. Pokud má dlužník jinou alternativu, jak získat potřebné peníze, měl by ji využít.

Krátkodobé finanční problémy mohou mít i jiné řešení, než je extrémně riziková půjčka pro dlužníky. Stojí za pokus oslovit příbuzné a známé a půjčit si nezbytnou částku touto cestou. Půjčka u přátel a rodiny se obvykle obejde bez úroků a poplatků.

Další způsob jak získat půjčku pro dlužníky je výhodná konsolidace, která nabízí možnost dalšího úvěru ke stávajícím dluhům.

Zadlužený člověk může svou špatnou finanční situaci řešit také s neziskovými organizacemi, které dlužníkům pomáhají. Mezi takové organizace patří například:

 • Česko bez dluhů
 • Lidé v nouzi
 • Člověk v tísni
 • Rubikon centrum

Pokud není jiná možnost, musí dlužník vyhlásit osobní bankrot a projít pětiletým procesem oddlužení. Pak lze začít znovu s čistým štítem.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang