Půjčka bez výpisu z účtu – na ruku

Půjčky bez výpisu z účtu vyhledávají lidé, kteří mají nízké příjmy a potřebují rychle uhradit výdaje. K sehnání je však také půjčka bez bankovního účtu. Nízké příjmy, záznam v registru nebo exekuce jsou překážky, které mnohým lidem stojí v cestě. Klientům s nízkou bonitou banka nepůjčí, musejí se obrátit na nebankovní subjekty. Kdo půjčky na ruku bez účtu poskytuje?

Vedle půjčky bez příjmu existuje také půjčka na ruku bez účtu, která je určena těm, kteří nemají vlastní bankovní účet. Jedná se rychlé hotovostní půjčky, které může získat téměř kdokoliv.

Půjčka bez výpisu z účtu – co to je?

Půjčka bez výpisu z účtu je vlastně jiný název pro půjčku bez doložení příjmu, popř. půjčku na OP bez doložení příjmu. Banky a některé z nebankovních společností vyžadují po žadatelích o půjčku, aby nějakým způsobem doložili, že disponují pravidelným a dostatečně vysokým příjmem.

Jedním z takových důkazů je například výpis z účtu, může jít ovšem také o:

 • potvrzení od zaměstnavatele
 • doložení smlouvy HPP
 • výplatní páska
 • daňové přiznání za minulý rok
 • důchodový výměr nebo ústřižek složenky
 • potvrzení o příspěvku na mateřské dovolené

Nebankovní společnosti, které poskytují půjčky bez výpisu z účtu online, nevyžadují dokládání příjmu. Většinou je nutné uvést výši a zdroj příjmu do žádosti o půjčku, tato tvrzení však není nutné dokládat výpisem z účtu.

Komu je určena půjčka bez výpisu z účtu?

Půjčka bez výpisu z účtu je určena těm, kteří nemají šanci získat půjčku od banky nebo levnějších nebankovních společností. Vždy se vyplatí raději žádat o půjčku u důvěryhodných bankovních subjektů, jelikož bankovní úvěry jsou výrazně levnější než nebankovní půjčky. Nicméně ne každý má tu možnost.

Pro jaké skupiny lidí je určena půjčka bez doložení příjmu a účtu?

 • osoby v exekuci, jejichž účet obstavil exekutor
 • osoby v insolvenci
 • osoby se záznamem v registru dlužníků
 • osoby, které nemohou doložit svůj příjem
 • osoby, které nemají bankovní účet
 • osoby s nízkým příjmem nebo nezaměstnaní

Nízký příjem nebo záznam v registru neumožňuje dlužníkům získat půjčku u banky. Musejí vyhledávat speciální typy půjček určené pro méně bonitní klienty. Takové půjčky mají velmi vysoké procento schválených žádostí. Šanci na jejich získání tak má téměř každý.

Půjčka bez registru ihned na účet – jak funguje

Půjčka bez registru ihned na účet vyhovuje těm, kteří mají záznam v negativním registru dlužníků. Společnosti, které tyto půjčky nabízejí, nekontrolují při schvalování žádosti registry dlužníků a půjčí tak i těm, kteří nemají čistou úvěrovou minulost.

Je nutné počítat s tím, že kvůli vysokému riziku věřitel nastaví často enormní poplatky. Půjčky bez registru ihned na účet tak nepatří mezi nejlevnější úvěry na trhu.

Jedná se velmi rychlé půjčky. Po schválení žádosti dorazí peníze na účet do 10 až 15 minut. Dlužník tak může s financemi ihned začít nakládat dle potřeby.

Půjčka bez doložení příjmu a účtu – parametry

Ne vždy je možné nějakým způsobem doložit příjem. Mnoho lidí má navíc příjmy nepravidelné a příliš nízké, což nehraje v jejich prospěch při žádání o úvěr. Půjčka bez doložení příjmu a účtu je tu pro ty, kteří se s těmito problémy potýkají.

Tento typ půjček nabízejí nebankovní společnosti nebo soukromé osoby. Je nutné být obezřetný a ověřit si, zda se jedná o důvěryhodnou společnost, ideálně s licencí České národní banky.

Půjčky bez doložení příjmu a účtu mají různé podmínky podle toho, kdo je poskytuje, nicméně něco mají společného:

 • rychlé a pohodlné online sjednání
 • vysoké poplatky, RPSN a úroky
 • vysoké sankce v případě nesplácení
 • ne vždy férové podmínky
 • nebezpečí lichvářských praktik
 • půjčka pro každého
 • není třeba dokládat příjem
 • často i bez kontroly registrů
 • lze také v hotovosti
 • krátkodobé půjčky

Z výše uvedeného lze vyčíst, že půjčky bez doložení příjmu a účtu mají své výhody a nevýhody. Podrobně budou v představeny v následující sekci.

Půjčka bez doložení příjmu a účtu – výhody a nevýhody

Bezpochyby největší předností půjček bez doložení příjmu a účtu je vysoké procento schválených žádostí. Tyto půjčky proto často vyhledávají zadlužené osoby, kterým jinde zkrátka nepůjčí. Potřebují-li rychle získat peníze, jsou půjčky bez ověření účtu tou správnou volbou.

Pozitivní je také rychlost, se kterou si lze půjčku sjednat. Díky online zařízení půjčky jde o opravdu svižný proces. Dlužník může začít peníze využívat velmi brzy po schválení žádosti.

Finanční situace dlužníků je velmi náročná a nezřídka se tak stává, že je půjčka nutností. V takovém případě je však potřeba mít na paměti také nevýhody těchto půjček.

Nejproblematičtější je na těchto půjčkách jejich cena. Jelikož se jedná o rizikové úvěry, věřitelé nastavují opravdu vysoké úroky a další poplatky. Dlužnici tak půjčku přeplácí až o tisíce korun.

Dalším z rizik jsou nepříjemné sankce v případě, kdy klient není schopen včas splácet. Takové sankce navyšují cenu půjčky a mohou člověka dostrkat až do exekuce.

Jak si sjednat půjčku bez bankovního účtu?

Sjednat si půjčku bez bankovního účtu je velmi snadné. Velká část těchto úvěrů umožňuj jednoduché sjednání skrze webové stránky společnosti.

Stačí si pouze vybrat společnost, zajít na její webové stránky, kde bude nepřehlédnutelný formulář k vyplnění žádosti. Do tohoto formuláře lze během pár minut vyplnit požadované informace. Namátkou jde o:

 • jméno a příjmení
 • adresu bydliště
 • rodné číslo, datum narození
 • zdroj a výše příjmu
 • počet členů domácnosti
 • parametry půjčky, o kterou žádá

V případě, že jde o půjčku bez účtu, není samozřejmě nutné uvádět číslo bankovního účtu.

Tento formulář si může každá společnost upravit podle sebe. Žádost může být buď ihned schválena nebo je nejprve nutné se spojit telefonicky a domluvit se na bližších podmínkách. Poté mohou být peníze odeslány.

Často je tento formulář nezávazný. Pokud si tedy dlužník později půjčku z jakéhokoliv důvodu rozmyslí, může odstoupit. Je potřeba pozorně číst, co se na webu píše, může se samozřejmě stát, že se jedná o závazné sjednání půjčky. V takovém případě by se člověk před odesláním žádosti měl ujistit, že má všechny potřebné informace.

Na webových stránkách by neměla chybět ani informace o tom, zda společnost disponuje platnou licencí České národní banky, která ji opravňuje k poskytování úvěrů. Pokud tomu tak není, raději od takového poskytovatele ruce pryč.

Půjčka bez bankovního účtu

Co když člověk nemá bankovní účet? Má vůbec šanci získat půjčku? Ano, má, protože jsou na trhu dostupné také půjčky na ruku bez účtu. Fungují navíc velmi jednoduše. Klient si sjedná půjčku online a poté vyzvedne na domluveném místě v hotovosti.

Hotovostní půjčky jsou oblíbené mezi lidmi, kteří z jakéhokoliv důvodu nedisponují běžným bankovním účtem. Půjčky v hotovosti jim umožní si rychle půjčit na úhradu nutných výdajů.

Poté, co společnost půjčku na ruku bez účtu schválí, lze si vyzvednout hotovost například v trafice či na bezince. Někteří však preferují doručení hotovosti kurýrem až domů.

Takovou službu nabízí například Provident. Stačí si jen online objednat Provident půjčku bez bankovního účtu a počkat na kurýra. Takové půjčky obvykle trvají déle než běžné půjčky na účet, je proto potřeba sjednat si je s předstihem. Provident půjčka – kontakt je k dispozici na webových stránkách společnosti.

V hotovosti lze také jednoduše splácet. Buď příslušnou splátku odevzdat kurýrovi, nebo ji poslat poštou či doručit na místo, kde došlo k vyzvednutí hotovosti.

Půjčka na ruku bez účtu – rizika

Půjčky na ruku bez účtu se vždy pojí s velkými riziky, které by měl mít člověk při půjčování na paměti. V prvé řadě je třeba mít se na pozoru před podvodníky a lichváři. Ty mohou hotovostní půjčky nabízet například formou půjčky na směnku. Dlužník se tímto způsobem plně odevzdá do moci věřitele.

Taková půjčka na ruku bez účtu může být často zastavena nemovitostí, a to ačkoliv jde o malou částku, v případě nesplácení nemovitost propadne věřiteli. Nezřídka je také půjčka spojená s nebezpečnou rozhodčí doložkou.

Lichváři také mohou nastavit velmi nepříznivé podmínky, které vyústí v to, že dlužník nebude schopen včas zaplatit, ani kdyby se sebevíc snažil. Poté na něj dopadnou finanční sankce a dluh bude dále bobtnat.

Předtím než si člověk půjčí by si proto měl důkladně projít smlouvu a seznámit se s podmínkami půjčky. Smlouvu by v žádném případě neměl podepisovat, pokud se mu nebude pozdávat některý bod.

Půjčky na ruku bez účtu se vyznačují vysokými úroky a RPSN. Dlužnici půjčku leckdy přeplácí o tisíce korun a při započtení sankcí, může být přeplatek ještě vyšší.

Vzhledem k tomu, že se povětšinou jedná o krátkodobou půjčku, je pro dlužníka složité sehnat za měsíc to, co mu nyní chybí plus několik dalších tisíc na úroky. Často se proto stává, že se finanční situace dlužníka ještě zhorší. Takové počínání končí v exekuci.

Půjčky bez vlastního účtu – půjčka na cizí účet

Půjčky bez vlastního účtu nemají na trhu příliš velké zastoupení. Nejčastěji se jedná o hotovostní půjčky na ruku. Někteří dlužníci by uvítali, pokud by bylo možné odeslat půjčku na cizí účet, například někoho z rodinných příslušníků. Obzvlášť pokud je účet dlužníka obstaven exekutorem.

Nicméně s takovou možností se setkat nelze. Poslat peníze na účet někomu, s kým není podepsána smlouva, je dost rizikové i pro nebankovní společnosti či soukromé osoby.

Bezhotovostní půjčky se tak zasílají jen a pouze na účet dlužníka. Pokud bankovní účet nevlastní, musí si zažádat o půjčku v hotovosti, která tento problém obchází.

I půjčky bez vlastního účtu mohou být rychlé a bezpečné. Stačí si jen vybrat důvěryhodnou společnost s licencí ČNB.

Půjčka bez ověření účtu

Mnohé úvěrové společnosti vyžadují po klientech ověření účtu. Obvykle klient musí ze svého účtu poslat 1 Kč na účet společnosti. Toto ověření slouží k tomu, aby bylo jasné, že účet opravdu patří samotnému dlužníkovi a že si nesjednává půjčku na cizí účet.

Toto ověření může často zdržet vyplacení půjčky, než koruna na protější účet dorazí může uběhnout klidně celý den.

Půjčky bez ověření účtu nejsou příliš časté. Půjčky, které ověření bankovního účtu nevyžadují, jsou logicky hotovostní půjčky. Ověření se obvykle nevyžaduje ani tehdy, podepíše-li klient písemnou smlouvu na pobočce, na poště či u kurýra. Dnes se však většina úvěrů sjednává online.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang