Jak rychle získat půjčku – okamžitá a blesková

Mohou nastat různé situace, které si žádají okamžitou finanční injekci. Někdy se jedná jen o pár tisíc, které pomohou do další výplaty, jindy je potřeba řešit dlouhodobou půjčku. Jaké jsou v takovém případě možnosti? Jaké produkty zahrnuje aktuální nabídka rychlých půjček a které z nich jsou vhodné pro lidi bez příjmu nebo se zápisem v registru dlužníků?

Občas se každý může dostat do nepříznivé finanční situace – například kvůli nečekané výpovědi v práci nebo vlivem pracovní neschopnosti, kdy dojde ke snížení finančních příjmů. Případně může dojít ke zvýšení výdajů v podobě nutné opravy auta, lednice a dalších potřebných věcí.

V takových případech může pomoci krátkodobá blesková půjčka, která má splatnost do jednoho měsíce a jejíž zřízení může být dokonce zcela zdarma.

Krátkodobá nebankovní půjčka

Řešením náhlé finanční tísně může být blesková půjčka, kterou získají například i osoby bez stálého příjmu nebo se záznamem v úvěrovém registru. Mezi rychlé půjčky s mírnými podmínkami patří:

 • rychlá půjčka bez doložení příjmu
 • Simple půjčka
 • rychlá půjčka bez registru
 • rychlá SMS půjčka ihned na účet
 • Zaimo půjčka
 • Everyday půjčka
 • Via SMS půjčka
 • blesková půjčka
 • okamžitá půjčka v hotovosti

Díky nebankovním rychlým půjčkám lze obdržet peníze ihned, na druhou stranu je nutné počítat s vyšší úrokovou sazbou a vyššími poplatky, než by tomu bylo u půjčky bankovní.

Krátkodobá bankovní půjčka

Jakmile se člověk rozhodne, že chce žádat o půjčku, většinou nejdříve zjišťuje možnosti u své banky. V případě, kdy má žadatel o půjčku již nějakou bankovní historii a od téže banky si chce peníze půjčit, jedná se o jednoduchý a rychlý proces.

Banka důkladně prověřuje bonitu klienta, tj. jak je schopný splácet závazek vůči bance, a díky bankovní historii dochází k prověření velmi rychle. Pokud je klient bezproblémový, nemá exekuce, není v registru dlužníků a chodí mu pravidelný dostatečný příjem, půjčka může být schválená i u banky do pár minut.

Dokonce při používání internetového bankovnictví je možné vyřídit půjčku okamžitě na pár kliknutí. Bezproblémoví klienti mohou přímo ve svém internetovém bankovnictví vidět, kolik jim je banka ochotná půjčit peněz. Půjčka do 10 000 Kč je tak téměř vždy bez problémů. Někdy se může jednat o půjčku až do 300 000 Kč.

Ovšem v případě, že člověk nemá finanční historii bez poskvrny, v minulosti nesplácel včas své závazky, dostal se do registru dlužníků, nebo dokonce do exekuce, může na bankovní půjčku rychle zapomenout a musí se podívat na recenze nebankovní půjčky. Existuje také půjčka v exekuci, je ale nutné být k těmto půjčkám obezřetný.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Jak vyplývá už ze samotného označení tohoto úvěru, rychlou půjčku bez doložení příjmu mohou získat i lidé, kteří v současné chvíli nedisponují žádným příjmem. Podmínkou bývá pouze dobrá úvěrová historie, plnoletost a trvalé bydliště v České republice.

Dostupné rychlé půjčky bez doložení příjmu:

 • CreditOn
 • Finemoney půjčka
 • Kouzelná půjčka
 • Kredito24
 • Zaimo půjčka

V některých případech se poskytovatel úvěru na výši příjmů dotazuje, není však nutné poskytovat žádné potvrzení, které by jeho výši a zdroj dokládalo. O rychlou půjčku tak mohou zažádat například i studenti, důchodci, lidé pracující na dohodu a podobně. Nemá však důvod hledat studentské půjčky od 15 let, ty totiž neexistují. Některé společnosti poskytují i rychlou půjčku pro firmy.

Rychlá půjčka bez registru

Další způsob, jak rychle získat půjčku, představuje tzv. rychlá půjčka bez registru. Jedná se o úvěr, který je vyplacen hned po schválení žádosti, navíc jej mohou získat i lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků. Podmínkou však bývá pravidelný příjem, který je také nutné při vyplňování žádosti doložit.

Dostupné rychlé půjčky bez registru:

 • Fajn půjčka
 • Cool Credit půjčka
 • Vista Credit půjčka
 • EveryDay Plus půjčka
 • CreditPortal půjčka

Parametry půjček bez registru bývají podobné. Většinou jde o tzv. mikropůjčky, pro které je charakteristická kratší doba splatnosti. Člověk si tedy půjčí zhruba do 20 000 Kč a poté úvěr jednorázově splatí například v průběhu jednoho měsíce.

Tyto mikropůjčky využívají lidé především v situaci, kdy jim nezbývá dostatek finančních prostředků na běžné žití a do výplaty je ještě pár dnů čas. V takovém případě si lidé půjčí malou částku v řádech pár stovek či několika tisíc, a jakmile jim přijde výplata od zaměstnavatele či jiný pravidelný příjem, celou půjčku uhradí.

Některé společnosti dokonce nabízí první mikropůjčku zcela zdarma a bez poplatků. V takovém případě se půjčka opravdu vyplatí a může pomoci, když má člověk nepříliš závažné finanční potíže.

Rychlá SMS půjčka ihned na účet

Jedním z typů nebankovních rychlých půjček jsou i SMS půjčky, o které se žádá prostřednictvím SMS. První žádost je nutné podat online, jelikož je potřeba poskytnout osobní údaje a informace týkající se příjmů a výdajů. Opakované žádosti pak mají podobu SMS zprávy.

Dostupné rychlé SMS půjčky:

Některé SMS půjčky jsou pro nové klienty bez úroků a poplatků. Jedná se tedy o výhodný způsob, jak si půjčit. Výše prvních půjček zdarma bývá do 10 000 Kč a doba splatnosti obvykle nepřekračuje jeden měsíc.

Existují různé druhy SMS půjček, například SMS půjčky bez registru, bez doložení příjmu, pro dlužníky a podobně. Každý si tedy vybere produkt vyhovující jeho aktuální situaci.

Nicméně poskytovatelé solidních půjček, jako je třeba Via SMS půjčka, vždy registry kontrolují a požadují i doložení příjmu.

Blesková půjčka ihned je vyhledávaná a velmi žádaná. Její získání v dnešní době není nijak složité. Jedná se o půjčku, která je vhodná například i pro maminky na rodičovské dovolené, které nemají vysoký příjem.

Online žádost o rychlou půjčku

Celý proces vyřizování rychlé půjčky je velmi jednoduchý. Žadatel si v úvěrové kalkulačce na webu poskytovatele nastaví výši a splatnost půjčky a pokračuje k dalšímu kroku, kterým je vyplnění identifikačních a kontaktních údajů.

Pokud je vyžadováno doložení příjmu, je potřeba nahrát také výpis z účtu. Nejedná se tak o půjčku bez výpisu z účtu.

Poté se žádost jedním kliknutím odešle. O vyhodnocení žádosti jsou klienti informováni buď SMS zprávou, nebo e-mailem. Výplata peněz probíhá ihned poté, co je žádost schválena.

U některých společností je možné o půjčku zažádat online s tím, že zájemce má zájem o vyplacení peněz na ruku. Jedná se o dobré řešení pro lidi, kteří mají exekuci. V takovém případě se stačí s poskytovatelem domluvit na místě předání peněz. Nejčastěji se jedná o pobočku věřitele, ale schůzka může proběhnout i v nedaleké kavárně nebo například v parku.

Jak poznat bezpečnou rychlou půjčku?

Před sjednáním rychlé půjčky je vhodné porovnat nabídky jednotlivých poskytovatelů. Podmínky některých úvěrů jsou totiž velmi nevýhodné a mnohdy také nepříliš bezpečné.

Řeč je především o rychlých půjčkách bez registru, o které často žádají lidé, kteří už nějaké dluhy mají. Jednou z vlastností těchto půjček však bývá velmi vysoká RPSN, kvůli které se úvěr prodraží. To často vede k nemožnosti půjčku splatit, kvůli čemuž se dlužník dostává do ještě vážnějších finančních potíží.

Právě výše RPSN by při výběru půjčky měla hrát rozhodující roli. Čím nižší RPSN, tím méně se za půjčku přeplácí. Úplně nejvýhodněji vyjdou tzv. první půjčky zdarma, u kterých je RPSN nulová.

Při vybírání půjčky je také dobré najít recenze jejího poskytovatele. Ty mnohdy řeknou i to, čím se daná společnost na svém webu nechlubí.

Neméně důležité je ověřit, že má daná úvěrová instituce oprávnění k poskytování úvěrů, tzn. že je držitelem licence od ČNB. Seznam držitelů licencí je k nalezení na webových stránkách České národní banky.

V případě, že nebankovní věřitel nemá oprávnění od ČNB, je lepší se mu vyhnout obloukem a podívat se po půjčce jinde. V opačném případě se člověk může rychle dostat do potíží. Ne každá blesková půjčka je výhodná, a jakmile poskytovatel nemá zmíněnou licenci, může se jednat o podvod.

Dokonce člověk může snadno narazit na lichváře. U lichvy je účtován nepoměrně vysoký úrok, nehledě na to, že na území České republiky jsou lichvářské půjčky protizákonné. Lichvu provozují lidé, kteří se jen tak něčeho nezaleknou, a v případě, že člověk není schopen splácet včas, se může dostat do velkých potíží.

U každé půjčky je nutné dopředu zjistit všechny podmínky. U některých půjček mohou poskytovatelé lákat na nízký úrok, ovšem v úvěru jsou skryté různé poplatky. Nejčastěji se jedná o poplatky za zřízení úvěru, poplatky za předčasné splacení úvěru a poplatky za prodlení se splátkou.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang