Jak rychle získat půjčku – okamžitá a blesková

rychle-pujcky

Mohou nastat různé situace, které si žádají okamžitou finanční injekci. Jaké jsou v takovém případě možnosti? Jaké produkty zahrnuje aktuální nabídka rychlých půjček a které z nich jsou vhodné pro lidi bez příjmu nebo se zápisem v registru dlužníků?

Řešením náhlé finanční tísně může být blesková půjčka, kterou získají například i osoby bez stálého příjmu nebo se záznamem v úvěrovém registru. Mezi rychlé půjčky s mírnými podmínkami patří:

 • rychlá půjčka bez doložení příjmu
 • rychlá půjčka bez registru
 • rychlá SMS půjčka ihned na účet

Díky nebankovním rychlým půjčkám lze sice obdržet peníze ihned, na druhou stranu je nutné počítat s vyšší úrokovou sazbou a vyššími poplatky, než by tomu bylo u půjčky bankovní.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Jak vyplývá už ze samotného označení tohoto úvěru, rychlou půjčku bez doložení příjmu mohou získat i lidé, kteří v současné chvíli nedisponují žádným příjmem. Podmínkou bývá pouze dobrá úvěrová historie, plnoletost a trvalé bydliště v České republice.

Dostupné rychlé půjčky bez doložení příjmu:

 • CreditOn
 • Finemoney půjčka
 • Kouzelná půjčka
 • Kredito24
 • Zaimo půjčka

V některých případech se poskytovatel úvěru na výši příjmů dotazuje, není však nutné poskytovat žádné potvrzení, které by jeho výši a zdroj dokládalo. O rychlou půjčku tak mohou zažádat například i studenti, důchodci, lidé pracující na dohodu a podobně. Některé společnosti poskytují i rychlou půjčku pro firmy.

Rychlá půjčka bez registru

Další způsob, jak rychle získat půjčku, představuje tzv. rychlá půjčka bez registru. Jedná se o úvěr, který je vyplacen hned po schválení žádosti, navíc jej mohou získat i lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků. Podmínkou však bývá pravidelný příjem, který je také nutné při vyplňování žádosti doložit.

Dostupné rychlé půjčky bez registru:

 • Fajn půjčka
 • Cool Credit
 • Vista Credit
 • EveryDay Plus
 • CreditPortal půjčka

Parametry půjček bez registru bývají podobné. Většinou jde o tzv. mikropůjčky, pro které je charakteristická kratší doba splatnosti. Člověk si tedy půjčí zhruba do 20 tisíc korun a poté úvěr jednorázově splatí například v průběhu jednoho měsíce.

Rychlá SMS půjčka ihned na účet

Jedním z typů nebankovních rychlých půjček jsou i SMS půjčky, o které se žádá prostřednictvím SMS. První žádost je nutné podat online, jelikož je potřeba poskytnout osobní údaje a informace týkající se příjmů a výdajů. Opakované žádosti pak mají podobu SMS zprávy.

Dostupné rychlé SMS půjčky:

 • Mobil půjčka
 • Via SMS
 • Simple půjčka
 • Omega půjčka
 • Net Credit

Některé SMS půjčky jsou pro nové klienty bez úroků a poplatků. Jedná se tedy o výhodný způsob, jak si půjčit. Výše prvních půjček zdarma bývá do 10 tisíc korun a doba splatnosti obvykle nepřekračuje jeden měsíc.

Existují různé druhy SMS půjček, například SMS půjčky bez registru, bez doložení příjmu, pro dlužníky a podobně. Každý si tedy vybere produkt vyhovující jeho aktuální situaci.

Nicméně solidní půjčky jako je třeba Via SMS půjčka vždy registry kontrolují a požadují i doložení příjmu.

Online žádost o rychlou půjčku

Celý proces vyřizování rychlé půjčky je velmi jednoduchý. Žadatel si v úvěrové kalkulačce na webu poskytovatele nastaví výši a splatnost půjčky a pokračuje k dalšímu kroku, kterým je vyplnění identifikačních a kontaktních údajů.

Pokud je vyžadováno doložení příjmu, je potřeba nahrát také výpis z účtu. Nejedná se tak o půjčku bez výpisu z účtu.

Poté se žádost jedním kliknutím odešle. O vyhodnocení žádosti jsou klienti informováni buď SMS zprávou, nebo e-mailem. Výplata peněz probíhá ihned poté, co je žádost schválena.

Jak poznat bezpečnou rychlou půjčku?

Před sjednáním rychlé půjčky je vhodné porovnat nabídky jednotlivých poskytovatelů. Podmínky některých úvěrů jsou totiž velmi nevýhodné a mnohdy také nepříliš bezpečné.

Řeč je především o rychlých půjčkách bez registru, o které často žádají lidé, kteří už nějaké dluhy mají. Jednou z vlastností těchto půjček však bývá velmi vysoká RPSN, kvůli které se úvěr prodraží. To často vede k nemožnosti půjčku splatit, kvůli čemuž se dlužník dostává do ještě vážnějších finančních potíží.

Právě výše RPSN by při výběru půjčky měla hrát rozhodující roli. Čím nižší RPSN, tím méně se za půjčku přeplácí. Úplně nejvýhodněji vyjdou tzv. první půjčky zdarma, u kterých je RPSN nulová.

Při vybírání půjčky je také dobré najít recenze jejího poskytovatele. Ty mnohdy řeknou i to, čím se daná společnost na svém webu nechlubí.

Neméně důležité je ověřit, že má daná úvěrová instituce oprávnění k poskytování úvěrů, tzn. že je držitelem licence od ČNB. Seznam držitelů licencí je k nalezení na webových stránkách České národní banky.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang