Rychlé půjčky – ihned a ještě dnes – jaké jsou?

Rychlá půjčka je označení pro nebankovní úvěr, jehož výplata probíhá ihned po schválení žádosti. Tu lze u většiny rychlých půjček podat online, což celý proces sjednávání půjčky značně usnadňuje. Jaké druhy rychlých půjček jsou dostupné a čím se značí?

Mezi rychlé půjčky na účet se řadí především nebankovní půjčky, které nepotřebují pro vyřízení dokládat hromadu dokumentů, a proto jejich vyřízení není nijak zdlouhavé. Banky oproti tomu požadují dokládání příjmů a další dokumenty a řádně posuzují bonitu žadatele o půjčky, což je poměrně zdlouhavý proces, který nelze urychlit.

Rychlá půjčka ještě dnes

Nebankovní půjčky mají oproti těm bankovním řadu výhod. Vyřizují se kompletně online, peníze bývají vyplaceny prakticky okamžitě a podmínky pro poskytnutí úvěru jsou vesměs mírné. Na druhou stranu je s nimi spojena vyšší RPSN. To však ještě nemusí být automaticky problém.

Mezi dostupné rychlé půjčky patří:

Podmínky i parametry zmíněných úvěrů bývají podobné, přesto má každá rychlá půjčka určitá specifika.

Rychlá půjčka bez registru

Rychlá půjčka bez registru se vyznačuje tím, že je dostupná i pro lidi se záznamem v registru dlužníků. Jakmile má člověk záznam, jeho šance získat bankovní, a dokonce i nebankovní půjčku se rapidně snižují. Naštěstí jsou zde společnosti, které poskytují úvěry i přes tento vroubek z minulosti, a to i dlouhodobou půjčku bez registru.

Co je typické pro rychlou půjčku bez registru?

 • výplata ihned po schválení
 • jednoduché a rychlé vyřízení
 • dostupnost i pro lidi se záznamem v registru dlužníků
 • vyšší RPSN
 • podmínkou je pravidelný příjem

Jednou z podmínek pro získání rychlé půjčky bez registru ihned je doložení příjmu. Ten musí být pravidelný a dostatečně vysoký. Zpravidla tedy nejsou nabízeny tyto půjčky pro nezaměstnané nebo například studenty a ani matkám na rodičovské dovolené.

Je sice pravdou, že rodiče, kteří pobírají rodičovský příspěvek, mají pravidelný příjem, ovšem tento příjem není nijak vysoký a pro rychlou půjčku bez registru je proto bohužel nedostatečný.

Co je pro půjčky bez registru rovněž typické, je vysoká RPSN. Důvodem je vyšší úroková sazba a poplatky spojené s úvěrem. Úvěrové společnosti se tímto způsobem chrání pro případ, že klient nebude řádně splácet.

Půjčka rychle bez registru je pro některé dlužníky jediným způsobem, jak půjčku získat. Jakmile v minulosti nespláceli včas své závazky, mohli se velmi rychle dostat do registru dlužníků. V tomto registru jsou lidé nejen po celou dobu, kdy dluží věřiteli peníze, ale ještě dokonce i 3 roky poté, co došlo k zaplacení dlužné částky.

Po této lhůtě bude člověk automaticky vymazaný z registru dlužníků a může začít uvažovat o půjčce s lepšími úroky a podmínkami, nebo se dokonce obrátit i na banku, u které už jeho bonita není tak špatná jako v době, kdy se v registru jeho jméno vyskytovalo.

Banky jsou sice přísné a nepůjčí peníze komukoliv, ovšem naproti tomu nabízejí mnohem výhodnější podmínky než jakákoliv nebankovní společnost.

Rychlá půjčka o víkendu

Poměrně neobvyklým úvěrem, který může přijít vhod v mnoha situacích, je rychlá půjčka o víkendu. Jedná se většinou o mikroúvěr s kratší dobou splatnosti, který může být vyplacen jak ve všední dny, tak o víkendu nebo během svátků.

Aby bylo jisté, že klient půjčku o víkendu skutečně obdrží, jsou tyto rychlé půjčky vypláceny hotově. Děje se tak například na čerpacích stanicích nebo v trafikách s výplatním terminálem. Člověk jednoduše zažádá o úvěr online, počká na jeho schválení a poté si v daném místě vyzvedne peníze.

Případně je také možné se s pracovníkem domluvit na jiném místě předání. Rychlá půjčka ještě dnes tak může být vyřešena například v kavárně nebo v obchodním centru.

Co je typické pro rychlou půjčku o víkendu?

 • výplata ihned po schválení
 • výplata v hotovosti
 • jednoduché a rychlé vyřízení
 • nižší poskytnutá částka
 • kratší doba splatnosti
 • vyšší RPSN

Ve většině případů se jedná o půjčky, které mohou získat jen osoby s pravidelným příjmem a bez záznamu v registru dlužníků. Splatit půjčku je často možné jak převodem z účtu, tak hotově zástupci společnosti.

Někteří dlužníci nemají rádi osobní kontakt, protože se za svojí situaci stydí – často se sami dostali do nepříznivé finanční situace, ze které se nejsou schopni sami dostat bez pomoci rychlé půjčky o víkendu, a tak dávají přednost řešení celé situace online.

Jiní lidé zas toto neřeší a jsou rádi za rychlou půjčku ihned a klidně se okamžitě sejdou s věřitelem nebo s jeho pověřeným zástupcem, se kterým na místě během pár minut vyřeší smlouvy k půjčce i samotné půjčení peněz v hotovosti.

Okamžitá půjčka pro dlužníky

Tento typ rychlé půjčky je zacílen na lidi, kteří si potřebují půjčit a zároveň již nějaké půjčky mají. Banka ani většina nebankovních společností v takovém případě nový úvěr neposkytne. Proto často nezbývá než se uchýlit právě k okamžité půjčce pro dlužníky, která představuje velmi rizikový a také nákladný produkt.

Co je typické pro okamžitou půjčku pro dlužníky?

 • výplata ihned po schválení
 • jednoduché a rychlé vyřízení
 • nižší částky
 • kratší doba splatnosti
 • velmi vysoká RPSN
 • vysoké sankce při prodlení
 • rizikovost

Rychlé půjčky pro zadlužené nelze nikomu doporučit. Je zřejmé, že si je lidé berou na zaplacení starších dluhů, a tzv. vytloukání půjčky půjčkou je pravděpodobně to nejhorší, co lze v dané situaci udělat.

Pro nikoho není příjemné se dostat do situace, kdy chodí další a další účty, na které nejsou peníze. I v takovém případě může pomoci rychlá půjčka.
Pro nikoho není příjemné se dostat do situace, kdy chodí další a další účty, na které nejsou peníze. I v takovém případě může pomoci rychlá půjčka.

Rychlá půjčka bez výpisu z účtu

Pro lidi, kteří nemohou doložit pravidelný příjem, je tu rychlá půjčka bez výpisu z účtu. Jak napovídá sám název, výpis z účtu, který se poskytuje za účelem prokázání příjmů, se v tomto případě nedokládá. Podmínkou však bývá dobrá úvěrová historie, nejedná se tedy úvěr pro osoby se záznamem v úvěrovém registru.

Co je typické pro rychlou půjčku bez výpisu z účtu?

 • výplata ihned po schválení
 • jednoduché a rychlé vyřízení
 • není nutné dokládat příjem
 • vyšší RPSN
 • není určena pro lidi se záznamem v registru

Díky tomu, že se nemusí dokládat příjem, bývá vyřízení této půjčky extra rychlé. Stačí vyplnit několik málo údajů ve formuláři na webu poskytovatele a počkat na schválení žádosti a následnou výplatu půjčky na účet.

Rychlá SMS půjčka

SMS půjčky jsou výjimečné tím, že o ně lze zažádat pomocí SMS zprávy. Díky tomu je proces vyřízení takřka okamžitý a administrativně nenáročný.

O první půjčku je potřeba zažádat online, aby bylo možné prověřit bonitu neboli úvěruschopnost. Zájemce o půjčku tedy většinou musí poskytnout doklad o příjmu, např. výpis z účtu. Schvalovací proces bývá v případě první půjčky časově náročnější než u půjček opakovaných. I tak je možné mít peníze na účtu během několika málo hodin.

Co je typické pro rychlou SMS půjčku?

 • výplata ihned po schválení
 • jednoduché a rychlé vyřízení
 • žádost přes SMS
 • mírné podmínky
 • první žádost se podává online
 • vyšší RPSN

O druhou a každou další půjčku se poté skutečně žádá prostřednictvím SMS. Výplata bývá okamžitá, protože už se nemusí prověřovat úvěruschopnost klienta.

Stejně jako pro jiné rychlé půjčky je i pro SMS půjčky typická vyšší RPSN. Výše úvěru bývá několik tisíc až desetitisíc korun a doba splatnosti zpravidla nepřekračuje jeden měsíc.

Některé společnosti nabízejí první SMS půjčku zdarma, což je menší úvěr bez úroků a poplatků. Pokud ho tedy klient splatí včas, nepřeplatí za něj ani o korunu navíc.

Může se jednat o rychlou půjčku do výplaty, kterou člověk moc rád využije v případě, že mu chybí pár stovek či tisíc do chvíle, než mu přijde výplata od zaměstnavatele na účet.

Většina nebankovních půjček je oblíbená pro své jednoduché vyřízení a rychlé poskytnutí peněz. Rychlá půjčka na splátky je řešením pro nenadále situace, kdy člověk potřebuje co nejrychleji tzv. finanční injekci.

Rychlá půjčka ještě dnes může být sice dobrým řešením nenadále finanční situace v krátkodobém horizontu, ovšem je nutné se na celou situaci také podívat z dlouhodobého hlediska. Není úplně ideální si půjčit peníze za vysoký úrok. Celá půjčka se může také prodražit kvůli různým poplatkům.

Někteří nebankovní věřitelé si účtují ještě poplatky za zřízení úvěru, poplatky za zřízení úvěru o víkendu, poplatky za předčasné splácení a několik dalších. V takovém případě pak dlužník může zaplatit až o několik tisíc více, než si půjčil.

V takovém případě často dochází k tomu, že je dlužník nucen si vzít další půjčku, aby byl schopný splácet tu původní, a dostává se do dluhové pasti, ze které není snadné se dostat.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang