EUR/USD – krátkodobý výhled

eurusd-kratkodoby-vyhled

Po krátké době bychom se rádi vrátili k vývoji na hlavním měnovém páru EURUSD a navázali na náš poslední komentář ukazující dolní proražení trojúhelníkové formace a další short signály.

V dnešním grafu naznačujeme jak cena ukrojila z předchozí impulzní vlny přesně poloviční retracement (50 % fibo), kde se cena opět otočila směrem dolů, i přes pozitivní prognózy a výsledky, týkající se výměny řeckých dluhopisů.

Měna euro během dnešních dopoledních hodin již vrátila většinu ze včerejších zisků a bude tak pro nadcházející hodiny až dny důležité sledovat, zda se euru podaří vůči americkému dolaru udržet krátkodobé nejnižší úrovně ze včerejšího dne (současná nejnižší hodnota činí 1,30786), nebo se silnou prodejní vlnou podíváme pod tyto hodnoty, což by z technického pohledu mohlo znamenat nový prodejní tlak, který v třetí fázi vlnového pohybu trhu bývá nejsilnější.

Jelikož včerejší růstová vlna vypadá trochu osamoceně a „slušela“ by jí ještě druhá růstová fáze (naznačena zelenou šipkou), je možné si takovouto situaci namodelovat.

Stejně tak je možné si představit delší odvíjení doprava, v konečné trojúhelníkové kratší formaci, kdy by nejnižší hodnota ze včerejšího dne – zvýrazněná v grafu červenou horizontální čárou, mohla tvořit support pro tento vývoj. Každopádně silné proražení této krátkodobé klíčové úrovně by vylučovalo tyto korekční projekce.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang