EUR/USD otáčí nebo je v poslední fázi růstu…?

euro-dolar

Od našeho posledního střednědobého výhledu  pro hlavní měnový pár EURUSD uběhl více jak měsíc, kdy námi odhadovaný zpětný návrat o 4,5 % je již takřka za námi. V posledních dnech EURUSD zápolí s hranicí 38,2 % Fibo z předchozího klesajícího trendu a dnes ráno navíc začíná od této hranice výrazněji ztrácet.

Nicméně nadále věříme v námi preferovaný technický cíl kolem úrovně 1,274, jež byla popisována již koncem měsíce července, tedy v započatém růstovém trendu. Tato hranice je jednak předchozím vrcholem vlny 4 vyššího řádu (častý cíl) a navíc provázanou s 50 % Fibo předchozího poklesu.

Až teprve případný růst k těmto hranicím by vrhal oscilátory po dlouhé době do překoupených úrovní na denních grafech, kdy by se zřejmě po vlně stop lossů krátkých obchodníků (kterých je nyní značná většina), mohl měnový pár opět otočit do hlavního klesajícího trendu. 

Pro krátký výhled vidíme jako stěžejní support dolní linii současného růstového kanálu, která by mohla být v příštích hodinách či dnech testována. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang