EURUSD – zavřít při pátku zisk na dolaru..?

euro-dolar-2

Od posledně zmíněné rezistentní linie a po dokončení čtvrté korektivní fáze, nám hlavní měnový pár dle preferovaného scénáře padl do další klesající vlny, který znamenal i návrat do klesajícího trendového kanálu.

Jelikož si však akorát před několika minutami cena našla nové týdenní dno a to opět v téměř knižní pětifázi, byli bychom nyní ostražití v tom, zda nás nečeká do příštího týdne větší korekce, ať již v podobě dvojitého zig-zagu, či nějaké trojúhelníkové formace.

I přes pokles ceny se opět zvedá poměr short-sell obchodníků v retailovém segmentu trhu, a to zřejmě díky horšímu než očekávanému HDP eurozóny. 

Nicméně právě díky těmto zvýšeným sázkám proti euru by pokles nemusel být z technického pohledu tak rychlý, alespoň z pohledu vývoje na příští týden.

Rozhodnout o krátkodobém vývoji může jak dnešní nejnižší cena – při jejím dalším prolomení je možné očekávat další rozložení poslední vlny (V) a tedy nižší úrovně, tak naznačená první rezistentní linie – tedy pásmo nad 1,339, kdyby byl již znovu opuštěn současný krátkodobý sestupný kanál, pak bychom ale očekávali korekci hlubší.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang