Gator Oscillator – Bill Williams – ukazatele, indikator

kapitalove-trhy-penezni-trhy

Ukazatel Gator Oscillator je pomocným oscilátorem ukazatele Alligator Oscillator, vyvinutým Billem Williamsem. Zatímco hlavní myšlenkou ukazatele Alligator Oscillator je protipůsobení tří klouzavých průměrů, funkcí ukazatele Gator Oscillator je ukázat rozdíl mezi hodnotami těchto tří čar a lépe tak zobrazit dynamiku trendu.

Gator Oscillator se znázorňuje pod hlavním grafem v podobě histogramu s červenými a zeleným sloupci. Sloupce, které se nacházejí nad hodnotou „0“ (nula), zobrazují absolutní hodnotu rozdílu mezi dlouhodobým klouzavým průměrem (modrá čára – čelist) a střednědobým klouzavým průměrem (červená čára – zuby).

Sloupce, které se nacházejí pod hodnotou „0“ (nula), zobrazují absolutní hodnotu rozdílu mezi střednědobým klouzavým průměrem (červená čára – zuby) a krátkodobým klouzavým průměrem (zelená čára – rty).

A stejně jako ukazatel Alligator Oscillator, i Gator Oscillator představuje různé fáze „Aligátora“ pomocí dvou symetrických sloupců (tj. jeden se nachází nad čárou s hodnotou „0“, druhý pod ní) v daném časovém úseku:

  • Gator se probouzí, když jeden ze sloupců (který se nachází buď nad nebo pod čárou s hodnotou „0“) je červený, zatímco opačný sloupec je zelený.
  • Gator jí, když jsou oba symetrické sloupce zelené. K nasycení (zvanému též „fills out“) dochází po jídle, kdy jeden ze sloupců změní barvu na červenou.
  • Gator spí, když jsou oba symetrické sloupce červené.

Možnou interpretací je nakupovat (dlouhá pozice), kdykoli je aligátor vzhůru nebo jí, prodejní signál (krátká pozice) naopak vzniká, když je aligátor nasycen nebo spí.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang