GBP/USD – Libra bez větších denních změn

gbpusd-2

Libra dnes k dolaru kolísá kolem pondělních konečných úrovní 1,759 na podpoře 50% Fibonacci a 200-MA v sestupném týdenním trendu po nárazu do silné rezistence 61,8% Fibonacci 1,59. Dalšími podporami jsou 1,575, 1,571 a zejména 1,566. Naopak případné zdolání 1,59 by stvrdilo býčí trend a nasměrovalo by trh k dalšímu cíli 1,606.

Libra během května ve výrazném poklesu následovala euro a švýcarský frank s akcelerací dluhové krize Eurozóny.

Libra v polovině května ztratila kontakt s důležitou růstovou trendovou linií od začátku roku, padla také důležitá podpora, která odolávala na jaře 1,56. Začátkem června měna našla oporu v klíčové dlouhodobé podpůrné oblasti tvořené několikrát zkoušeným dvouletým minimem a podpůrnou rostoucí linií z ledna 2009.

Trh dnes bude absorbovat hlavně srpnový index spotřebitelského sentimentu Conference Board (16.00 SEČ), čeká se jeho mírné posílení ovšem stále na velmi slabých hladinách.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang