GBP/USD – Libra klesla po nečekaně slabých zprávách dubnové aktivity Eurozóny

gbpusd-libra-klesla

Libra dnes k dolaru oslabuje o 0,3% d/d na 1,608 k včerejšímu závěru obchodování po nečekaně slabších předběžných dubnových indexech nákupních manažerů průmyslu a služeb Eurozóny. Ty překvapivě naznačily zesílení nevýrazné recese aktivity obou odvětví. Zprávy dále podnítily obavy z dluhové krize.

Přeprodané denní oscilátory signalizují pokračování korekce. Libra ovšem v posledních dnech s podporou některých domácích ekonomických zpráv a spekulací modifikace monetární politiky BoE nabrala severní kurs a pokračuje tak v rostoucím trendu od poloviny března.

Trh v pátek dosáhl na půlroční maximum 1,613, v pásmu rezistence 1,616, maxima z 31.října 2011. Tím se přiblížily na minimum 100 a 200 MA. Euro a švýcarský frank (jenž SNB váže k euru) více podléhající vlivu dluhové krize Eurozóny přitom ve stejném období spočívají na hraně svých klíčových podpor.

Velmi důležité bylo, že trh potvrdil platnost podpory růstové linie z ledna. Ta odolala prodejnímu tlaku spojeného s růstem obav z akcelerace dluhové krize Eurozóny respektive se zveřejněním zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března.

Ten ve větších detailech odkryl to co Fed na zasedání signalizoval, tedy jeho menší ochotu dále zvýraznit monetární expanzi.

To také vedlo k obrácení pozornosti na solidní oživení americké ekonomiky a tím i k posílení dolaru k dalším hlavním evropským měnám, zlatu, ropě respektive oslabení cen akcií. Hlavní rezistencí je 1,616, podporami růstového trendu jsou 1,585, 1,58, 1,575 a 1,56.

Obecně, vývoj od poloviny března poslední týdny naznačil od nového roku přes dluhovou krizi Eurozóny možná nečekaně silnou, trvající poptávku po hlavních evropských měnách (GBP, EUR, CHF)což oslabilo vzestup dolaru z minulého roku.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang