GBP/USD – Libra stále v rostoucím trendu

gbpusd-libra-stale-v-rostoucim-trendu

Libra dnes k dolaru posiluje o 0,3% d/d na 1,596 k včerejšímu závěru obchodování s podporou růstové linie z ledna. Ta odolala prodejnímu tlaku spojeného s růstem obav z akcelerace dluhové krize Eurozóny respektive se zveřejněním zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března.

Ten ve větších detailech odkryl to co Fed na zasedání signalizoval, tedy jeho menší ochotu dále zvýraznit monetární expanzi.

To také vedlo k obrácení pozornosti na solidní oživení americké ekonomiky a tím i k prudkému posílení dolaru k dalším hlavním evropským měnám, zlatu, ropě respektive oslabení cen akcií. Dopad v podobě oslabení libry ale byl menší než v případě jiných měnových párů a komodit. Podporami růstového trendu jsou 1,583, 1,58, 1,577, 1,573 a 1,56, rezistencemi jsou 1,599, 1,606 a 1,616.

Vývoj od poloviny března poslední týdny naznačil od nového roku možná nečekaně silnou, trvající poptávku po hlavních evropských měnách (GBP, EUR, CHF), což oslabilo vzestup dolaru z minulého roku. Nicméně trh se po dvou dnech důrazně vrátil do pásma 1,56 – 1,606. Do doby trvalejší demolice těchto úrovní by se trh měl pohybovat uvnitř pásma.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang