Jen počítá těžké ztráty

jen

Jen po zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 23-24 října (na kterém  podle očekávání Fed úrokovou sazbu ani víceméně prohlášení k rozhodnutí  ve srovnání s komentářem k předchozímu zářijovému zasedání navyšujícímu objem monetární expanze nezměnil) a který příliš nepřekvapil krátce posílil.

Byla to ale pouze dobrá nákupní příležitost pro býky. Dnes jen oslabuje o 1,0% d/d na 81,0 přes rezistenci 80,6 před dalšími, překážkami pro další dny/týdny 81,0 respektive 81,9 a 82,2. Hlavní podporou je 80,6 případně 80,0.

Trh dnes bude vnímat říjnový index CPI/CPI bez cen potravin a energií USA (14.30 SEČ) a listopadové indexy současné obecné firemní aktivity zpracovatelského průmyslu zprávy Empire State Fedu New York respektive současných obecných ekonomických podmínek zpracovatelského průmyslu Fedu Philadelphia (14.30 respektive 16.00 SEČ).

Předpokládá se pokračování stabilně mírného a optimálního růstu spotřebitelských cen a také meziměsíční drobné zhoršení ekonomické situace dle firem zpracovatelského průmyslu regionů, konkrétně prohloubení nevýrazné recese dle firem oblasti New York respektive snížení ek. aktivity na minimum dle společností zóny Philadelphia.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang