Měsíc květen se blíží, co očekávat na eurusd?

V posledním týdnu si hlavní měnový pár opravdu našel nastíněnou cestu směrem vzhůru (viz. minulý komentář), kdy stále ještě vzhlíží k preferovanějšímu technickému cíli, který leží na hranici 61,8 Fibo, tedy kolem 1,3330. 

Ačkoliv akciové trhy v posledních dnech poněkud pokulhávaly, rádi bychom v příštích dvou týdnech preferovali ten scénář, že se trhy ještě nějakou dobu udrží, společně s příznivými čísly, které budou, vůči odhadům analytiků, ve výsledkové sezóně chrlit americké korporace.

V případě dobrých čísel z US trhů a polevení tlaku medvědů, by teprve mohl začít větší pád, který by ostatně jako každý rok mohl vyjít na měsíc květen.

20130417-9995804

Nicméně to, že v měsíci květnu trhy v posledních letech z většiny propadají, by mělo motivovat obchodníky své long akciové pozice řešit již nyní a určitá nervozita tedy v posledních dnech vidět je.

Zpětný růst dolaru by mohl přijít až ve chvíli propadů na akciích a očekávat pak lze i další slábnutí hlavních komodit, kdy některé z nich již svůj hlavní trend otočily. Uvidíme tedy, zda se tento scénář do příštích týdnů naplní a zda krátkodobý cíl u EURUSD odhadujeme správně pro možný obrat a návrat do hlavního klesajícího trendu. 

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang