Objednávky podniků

objednavky-podniku-2

Ukazatel objednávky podniků stanovuje míru aktuální průmyslové činnosti v USA a naznačuje budoucí trendy v podnikání.

Tento průzkum (známý i jako M3) zjišťuje úroveň aktuální průmyslové činnosti v USA a naznačuje budoucí podnikatelské trendy.

Podává statistické údaje o hodnotě dodávek výrobců, hodnotě jejich nových objednávek, nevyřízených objednávek a konečného stavu zásob na konci měsíce, materiálu a dodávek, nedodělané práce a zásob dokončených výrobků.

Mezi subjekty, které podávají hlášení statistickému úřadu, mohou patřit podniky od výrobců s jedinou obchodní jednotkou až po diverzifikované velké společnosti z 89 průmyslových odvětví.

Vzhledem k tomu, že průmysl je celkem významnou oblastí amerického HDP, změny podnikových objednávek mohou naznačovat směr průmyslu v rámci hospodářství, což má důležitý dopad na hodnotu měny země. 

Rostoucí objem objednávek podniků může být známkou růstu ekonomické činnosti, což následně vede ke zhodnocení amerického dolaru. 

Objednávky podniků zveřejňuje každý měsíc Statistický úřad. Zveřejnění je rozděleno do dvou tiskových zpráv měsíčně. První z nich – „předběžná zpráva o dodávkách, zásobách a objednávkách výrobců trvanlivého zboží”, je k dispozici zhruba 18 dní po každém referenčním měsíci.

Druhá z nich „dodávky, zásoby a objednávky výrobců” zahrnuje výrobu trvanlivého i netrvanlivého zboží, a je k dispozici zhruba 23 pracovních dnů po každém referenčním měsíci

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang