Proč raději banku?

proc-radeji-banku-2

Stupeň zadlužení Česka je velmi vysoký, každá druhá domácnost má nějaké resty a musí platit. A věřte, že půjčky a úroky od bank jsou ještě v pořádku. Jenže spousta lidí hojí závazky a pohledávky jinou půjčkou, čímž se dostávají do nekonečné dluhové spirály.

Pokud je půjčka jedinou možností, jak vyklouznout z neustále se svírajících kleští, půjčte si raději od banky nebo například od lidí. Banky nyní nabízejí více než příznivé úroky a více než kdy jindy se vyplatí, když už si tedy musíte půjčit, půjčka právě od nich. Zkusit lze také zmíněné půjčky od lidí neboli p2p půjčky, které jsou čím dál oblíbenější a představují také něco, do čeho investovat peníze.

Rozhodně si dejte pozor na rychlé nebankovní půjčky od lichvářů. Často se tváří velmi nevinně – prosté a jednoduché řešení velkých problémů, přesně jak to stojí na gigantických reklamních spotech. Takové společnosti se často pohybují na úplné hranici zákona.

Tyto společnosti nabízí pochybné úvěry, které jsou zdánlivě výhodné, skrývají se však za nimi vysoké úroky a další poplatky. Mezi tyto úvěry patří např. půjčky bez registru, okamžité půjčky či půjčky na směnku ihned.

Jsou tu i tací, kteří vám půjčí klidně i na dobré slovo. Ale je dobré si uvědomit, že ne všichni s vámi budou jednat prostřednictvím pěkných a dlouhých telefonátů a dopisů. Někteří si zkrátka počkají, napaří vám úrok a pokud se vám to nelíbí, tak si vás najdou a začnou škrtat sirkami před slamníkem.
 
Pokud se chcete takovým případům vyvarovat, určitě si nejdříve zjistěte a) co to je za člověka / společnost, která je ochotná vám půjčit, i když jiné banky a služby to odmítly, b) poptejte se, jakou má daná společnost / člověk reputaci a za c) pozorně si přečtěte cokoliv, co vám dají podepsat. Tak si půjčujte a buďte zdrávi!

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang