S čím obchodovat

dolar

Kontrakty na vyrovnání rozdílu jsou flexibilní ve vztahu k podkladovým instrumentům, které jsou obchodníkům k dispozici. Ať už se jedná o euro vyjádřené v amerických dolarech nebo některou jinou měnu, zlato, ropu a jiné komodity nebo některý z burzovních indexů.

Jelikož zde nedochází k žádné fyzické dodávce, není třeba si dělat starosti s logistickou stránkou přepravy barelů s ropou – všechny transakce se vypořádají pouze v hotovosti.

  • Měny – nejrozšířenějšími v této oblasti jsou trhy s tzv. hlavními měnovými páry („majors“): EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF, USD/JPY, mezi investory jsou však oblíbené i další měnové páry, např. EUR/GBP, USD/CAD a GBP/JPY. Čeští investoři také jeví zájem o transakce na trhu s měnovými páry USD/CZK a EUR/CZK. Podrobnosti o obchodování s měnovými páry jsou uvedeny v sekci Forex.
  • Komodity – mezi nejrozšířenější skupiny patří trhy s energiemi (obzvláště ropou), kovy (zlatem, stříbrem a mědí). Podrobnější informace o komoditních trzích najdete v sekci Komodity. Při nákupu komodit se lze inspirovat článkem o tom, kde koupit a prodat investiční stříbro.
  • Burzovní indexy – více podrobností o investicích do CFD založených na burzovních indexech naleznete v sekci Akciové trhy.

Toto jsou hlavní skupiny nástrojů nabízených na obchodních platformách.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang