Úrokové sazby FOMC

urokove-sazby-fomc-2

Rozhodnutí o úrokových sazbách podle obecného povědomí vydává FED, ve skutečnosti je ale vydává Federal Open Market Committee (odpovídá za operace na otevřeném trhu) osmkrát za rok bezprostředně po skončení zasedání.

FOMC má dvanáct členů, tj. sedm z nich jsou členy Rady guvernérů Federálního rezervního systému, dále prezident banky Federal Bank of New York a čtyři prezidenti Rezervní banky – kteří se každoročně mění ve funkci.

Hlavní úrokové sazby stanovené FOMC řídí inflaci v souladu s monetární politikou přijatou FEDem. Mezi zmíněné sazby patří výpůjční sazba přes noc a Federal Reserve’s Cash Rate Target (FRCRT). Posledně jmenovaná sazba ovlivňuje úrokové sazby na spotřebitelské půjčky, hypotéky, dluhopisy a jiné.

Vlastní změny úrokových sazeb mají přímý dopad na americký dolar, avšak očekávání na trhu v souvislosti s budoucí monetární politikou hraje roli, která je pro trh ještě významnější.

To znamená, že jakákoli nepřímá informace, která naznačuje budoucí monetární politiky FEDu, ovlivňuje očekávání trhu ve vztahu k úrokovým sazbám a může mít významný dopad na měnu Spojených států.

Růst úrokových sazeb nebo očekávání takového růstu zpravidla významně podporuje americký dolar, a naopak nižší úrokové sazby mohou mít negativní dopad na měnu Spojených států.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang