Pojištění domácích mazlíčků

pojisteni-domacich-mazlicku-2

Pojištění domácích mazlíčků už dnes není žádná novinka. Mnoho lidí však tento pojistný produkt pokládá za zbytečný. Jak je tomu ve skutečnosti? Vyplatí se pojištění domácích mazlíčků, nebo se jedná o zbytečnost?

Výdaje spojené již se samotnou koupí mazlíčka, krmiva a pamlsků, chovatelských potřeb (jako jsou misky, vodítka, obojky, kšíry apod.) s sebou přináší měsíčně celkem vysoké výdaje. Všichni přeci chceme, aby se náš „němý přítel“ cítil s námi dobře, aby o něj bylo řádně postaráno a aby si svůj krátký život užil naplno.

To vše je samozřejmě správně, nicméně nemůžeme všechny své peníze utratit za potřeby pro mazlíčka. A co teprve, když se vyskytne problém, který nás bude stát nečekaně vysoké výdaje?

Napadení psa jiným psem

Běžně se stává, že náš pes si nesedne se psem, kterého potkáme na procházce. Náš pes může druhého psa poranit, nebo naopak druhý pes poraní našeho psa. Pokud je pes druhého majitele pojištěný, jeho pochybení (že pes neměl náhubek a poškodil Vašeho psa) řeší příslušná pojišťovna.

Váš úkol bude tedy jediný. Od veterináře sehnat paragon, pomocí něhož doložíte, kolik stálo ošetření vašeho psa, a dále zprávu od veterináře o ošetření. Likvidátorovi od pojišťovny majitele druhého psa také sdělíte, jak k události došlo. Poté budete ve velmi krátké době odškodněni. Toto všechno se však bude řešit jen v případě, že váš pes byl v době události na vodítku.

Poškození cizího majetku vaším mazlíčkem

Váš domácí mazlíček může jakkoliv poškodit majetek, který vám nepatří. Někdy to může být banalita, mnohdy se však jedná o majetek hodnotnější. V takové situaci budou samozřejmě pojišťovnu zajímat okolnosti, za jakých se událost stala, a zda se spíše nejednalo o zanedbání péče. Pojištění o odpovědnosti sjednané u některých z pojišťoven vyplácí tyto náklady, protože pojištění na blbost má dosah nejen na majitele zvířat, který si ho sjednal, ale i na samotné domácí miláčky.


img_a308803_w1997_t1519840586-3670491

Výhody pojištění domácího mazlíčka

  • sníží se náklady spojené s dlouhodobou léčbou při nemoci či úrazu
  • zajistíte si komplexní ochranu při potížích s mazlíčkem
  • pojištění odpovědnosti pro případ, že mazlíček způsobí škodu ostatním
  • lze sjednat pojištění i pro zvířata bez průkazu původu

Za účelem zjištění rozsahu pojištění a jeho podmínek si sjednejte schůzku ve vybrané pojišťovně.

TIP: Dalším zajímavým článkem je tento průvodce těžbou kryptoměn.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang