Pojištění domácích mazlíčků

Pojištění domácích mazlíčků už dnes není žádná novinka. Mnoho lidí však tento pojistný produkt pokládá za zbytečný. Jak je tomu ve skutečnosti? Vyplatí se pojištění domácích mazlíčků, nebo se jedná o zbytečnost?

Výdaje spojené již se samotnou koupí mazlíčka, krmiva a pamlsků, chovatelských potřeb (jako jsou misky, vodítka, obojky, kšíry apod.) s sebou přináší měsíčně celkem vysoké výdaje. Všichni přece chtějí, aby se jejich „němý přítel“ cítil s nimi dobře, aby o něj bylo řádně postaráno a aby si svůj krátký život užil naplno.

To vše je samozřejmě správně, nicméně majitel svého zvířecího kamaráda nemůže všechny své peníze utratit za potřeby pro mazlíčka. A co teprve, pokud se vyskytne problém, který bude páníčka stát nečekaně hodně peněz?

Vzhledem k tomu, že stále více majitelů domácích mazlíčků považuje své chlupaté miláčky za nedílné členy rodiny, je důležité zajistit jejich zdraví a bezpečnost a využít výhod pojištění domácích mazlíčků

Stejně jako lidé mohou i domácí mazlíčci čelit nečekaným nehodám, nemocem a dalším zdravotním problémům, které vyžadují nákladnou veterinární péči. 

V dnešní době majitelé se svými mazlíčky, především psy, také rádi cestují. V takovém případě je rozumným krokem cestovní pojištění pro psa.

Výhody pojištění pro domácí mazlíčky

Pojištění domácích mazlíčků je určeno k úhradě hrazených výdajů na veterinární péči, včetně úrazů, nemocí a preventivní péče. Podobně jako u lidského zdravotního pojištění se pojistné smlouvy mohou lišit na základě limitů krytí, spoluúčasti a pojistného.

Pojištění domácích mazlíčků obvykle pokrývá:

 • účty za ošetření
 • účty za nemoci
 • případné úrazy
 • náklady na léky
 • chirurgické zákroky
 • testy
 • veterinární péči
 • alternativní terapie

Dále může pojištění pokrýt náklady na ukradené, ztracené nebo zraněné domácí zvíře, jakož i náklady na stravování a pohřeb

Výše pojistného krytí a nabízených plnění, stejně jako cena pojistného, se značně liší v závislosti na typu pojistky. V konečném důsledku může pojištění domácích mazlíčků poskytnout majitelům klid a finanční ochranu v případě neočekávaných lékařských účtů a mimořádných událostí.

Proč je důležité mít pojištěná domácí zvířata? 

Pojištění domácích mazlíčků je důležitým faktorem v životě každého majitele zvířete. Pojištění domácích mazlíčků může poskytnout ochranu před neočekávanými finančními náklady spojenými s péčí o zvíře. 

Pokud se chovatel ocitne v situaci, jako je vážné onemocnění nebo úraz, může mu pojištění domácích mazlíčků pomoci zajistit potřebnou péči bez zatěžujících nákladů. 

Pojištění domácích mazlíčků může pomoci pokrýt poplatky za případné vícenásobné návštěvy veterináře, léky, ošetření, pobyt v nemocnici a řadu dalších souvisejících výdajů, které se mohou rychle nasčítat. 

Mnoho pojistek pro domácí zvířata zahrnuje také pojištění evakuace domácího mazlíčka, pokud se někdy majitel ocitne v nouzi mimo domov

Pojištění domácích mazlíčků může také pomoci pokrýt náklady na preventivní péči, jako je očkování, preventivní prohlídky, čištění zubů a další běžná péče, která je nutná k udržení zdraví domácího mazlíčka. 

Pokud jsou některé abnormální stavy, jako jsou alergie nebo kožní onemocnění, zjištěny včas, může to pomoci ušetřit majitelova mazlíčka utrpení a nákladné léčby. 

Náklady na pojištění domácích mazlíčků jsou smysluplnou investicí, která může být výhodná zejména v případě nečekaných událostí. Proto je velmi výhodné mít sjednané pojištění domácích mazlíčků, které zajistí úroveň péče, kterou daný mazlíček potřebuje a zaslouží si ji.

Napadení psa jiným psem

Běžně se stává, že jeden pes si nesedne s druhým psem, kterého potká na procházce. První pes může druhého psa poranit, nebo naopak druhý pes poraní prvního psa. 

Pokud je pes druhého majitele pojištěný, jeho pochybení (že pes neměl náhubek a poškodil prvního psa) řeší příslušná pojišťovna.

Majitel prvního psa bude mít tedy jediný úkol. Od veterináře sehnat paragon, pomocí něhož doloží, kolik stálo ošetření jeho psa, a dále zprávu od veterináře o ošetření.

Likvidátorovi od pojišťovny majitele druhého psa také sdělí, jak k události došlo. Poté bude ve velmi krátké době odškodněn. Toto všechno se však bude řešit jen v případě, že první pes byl v době události na vodítku.

Investice do pojištění domácích mazlíčků je zodpovědné rozhodnutí.

Poškození cizího majetku domácím mazlíčkem

Každý domácí mazlíček může jakkoliv poškodit majetek, který nepatří jeho majiteli. Někdy to může být banalita, mnohdy se však jedná o majetek hodnotnější. V takové situaci budou samozřejmě pojišťovnu zajímat okolnosti, za jakých se událost stala, a zda se spíše nejednalo o zanedbání péče.

Pojištění o odpovědnosti sjednané u některých z pojišťoven vyplácí tyto náklady, protože pojištění na blbost má dosah nejen na majitele zvířat, který si ho sjednal, avšak i na samotné domácí miláčky.

Výhody pojištění domácího mazlíčka

Investice do pojištění domácích mazlíčků je zodpovědné rozhodnutí, které je důkazem majitelova zájmu o zdraví a pohodu jeho chlupatých členů rodiny. 

Pojištění domácích mazlíčků poskytuje finanční jistotu, klid a možnost rozhodovat se bez finančních omezení, a to od neočekávaných úrazů až po chronická onemocnění. 

Mezi základní výhody pojištění domácích mazlíčků patří: 

 • snížení nákladů spojených s dlouhodobou léčbou při nemoci či úrazu
 • zajištění komplexní ochrany při potížích s mazlíčkem
 • pojištění odpovědnosti pro případ, že mazlíček způsobí škodu ostatním
 • pojištění i pro zvířata bez průkazu původu

Za účelem zjištění rozsahu pojištění a jeho podmínek je dobré si sjednat schůzku ve vybrané pojišťovně.

Důkladným průzkumem, pochopením kritérií způsobilosti a pojistných podmínek a výběrem renomovaného poskytovatele lze zajistit, že se domácím mazlíčkům dostane té nejlepší péče, když ji budou nejvíce potřebovat. Zdravý a chráněný domácí mazlíček je šťastnou a ceněnou součástí rodiny.

Na co dalšího se může hodit pojištění? 

Domácí mazlíčci, jako jsou kočky a psi, mohou způsobit velké škody v domě nebo bytě, pokud je člověk řádně nevychová a nestará se o ně.

Domácí zvířata nejčastěji mohou:

 • potrhat svými drápy a zuby předměty, jako je nábytek, koberce a záclony
 • překousat elektrické kabely a dráty, což může způsobit nebezpečí požáru
 • šířit blechy a parazity, což může vést k vážným zdravotním problémům
 • zničit rostliny a květiny a vytvořit nevzhledný nepořádek
 • nadměrně štěkat, což může rušit sousedy
 • produkovat nepříjemný zápach

Pokud o ně není řádně pečováno, mohou být domácí zvířata agresivní a mohou ublížit lidem, zejména dětem. Domácí zvířata mohou také hrabat nebo obtěžovat na dvoře a vytvářet nepořádek, který je třeba uklidit. 

Kromě toho mohou způsobit škody na dekoracích v domácnosti, ať už se jedná o poškrábání nábytku, jeho rozkousání, převrácení váz a drobností nebo v některých případech jejich rozbití.

Domácí zvíře v domácnosti může mít také zvýšený výskyt prachu a chlupů, což může dále zhoršovat alergie a způsobovat problémy astmatikům. 

Kočky a psi mají také srst, která může pokrývat nábytek, nábytek a koberce, což může způsobit další škody tím, že se v podkladovém materiálu zachytí vlhkost a vznikne plíseň.

Správná péče o domácí zvířata a jejich výchova začíná u majitele. Je důležité vybrat správné zvíře pro svůj životní styl a poskytnout mu náležitou péči a pozornost. Stejně důležité je naučit je zdržet se destruktivního chování v domácnosti. 

Kastrace nebo sterilizace domácích zvířat může také snížit jejich teritoriální instinkty, což může vést k menšímu ničení v okolí domu. Podniknutím správných kroků lze předejít škodám způsobeným domácím mazlíčkem v domácnosti!

Pojištění domácích mazlíčků se zkrátka vyplatí, v dnešní době rozhodně stojí za úvahu i cestovní pojištění, pokud člověk rád cestuje.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang