Cestovní pojištění do zahraničí

cestovni-pojisteni-do-zahranici-2

Nikdo nechce v případě zdravotních problémů trpět ještě navíc finanční ztrátou. Přinášíme vám několik tipů, které při zařizování cestovního pojištění do zahraničí jistě oceníte.

Vždy je třeba zohlednit, jaká je aktuální situace v dané destinaci. Bližší informace najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Pakliže někde hrozí turistům nebezpečí, právě na těchto stránkách o tom naleznete informace. Ať už se jedná o politické nepokoje, teroristické útoky, ale třeba také epidemie nebo nově objevené nemoci.

Pamatujte, že pokud na vlastní nebezpečí opustíte areál, ačkoli vám to agentura zakázala, a něco se vám stane, pojištění se na toto zranění nebo škodu vztahovat nebude. Důležité je vždy mít na paměti následující tipy od Vpenize.cz.

  • Vždy si zjistěte lokální rizika

Pokud se hodláte vydat do exotických zemí, dbejte na to, abyste věděli, do čeho jedete. Může tam řádit zrádná choroba, takže nezapomínejte na očkování. Nesmíte porušit žádnou svou povinnost, jinak vám pojišťovna nepomůže.

  • Přiměřená výše pojistky

Čím nebezpečnější je oblast, do které jedete, tím vyšší by mělo být vaše pojištění.

  • Nonstop asistence po telefonu

Jedná se o nejlepší službu pojišťovny. Pokud zavoláte kdykoli a odkudkoli, vždycky vám pojišťovna pomůže. Vyjednají za vás všechny úřady a veškeré problémy, což může být v exotických zemích, kde ani základy angličtiny nepomůžou, velká výhoda.

  • Pojištění odpovědnosti

Co když vy, vaše děti či váš domácí mazlíček způsobí škodu? Vyhněte se nutnosti platit statisíce i miliony a sjednejte si toto pojištění před cestou do exotických i méně exotických krajů.

  • Ukládejte si účtenky

Dávejte si pozor, co podepisujete, zvlášť pokud je smlouva v jazyce, který není váš rodný. Kontaktujte asistenční službu a požadujte překlad.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang