Cestovní pojištění

cestovni-pojisteni-2

Jestliže máte v plánu vydat se někam do zahraničí, neměli byste zapomenout na cestovní pojištění. Někteří z nás jej podceňují a tvrdí, že se jim přece nemůže nic stát. Nicméně takový přístup je riskantní. Možná ani netušíte, že pojišťovny každým rokem vyřídí až desítky tisíc událostí, které se týkají právě cestovního pojištění. Pokud si zrovna teď nebo alespoň do budoucna plánujete vyřídit cestovní pojištění, možná využijete následujících tipů a doporučení.

Uzavření cestovního pojištění není časově náročné. Většinou je celý proces otázkou pár minut. Dokonce v dnešní době nemusíte ani navštěvovat pobočku pojišťovny, protože pojištění si můžete zajistit online, a to i jen pár minut před odjezdem na dovolenou. Pokud budete pojištění provádět až na poslední chvíli, můžete se setkat i s tím, že vám pojišťovna dokonce sleví z ceny až o několik procent.

Je ale důležité, aby bylo pojištění dostatečné, a proto byste při jeho výběru neměli nic podceňovat. Mezi produkty jsou totiž určité rozdíly. Pokud se předem neseznámíte s podmínkami, můžete na to doplatit.


img_a309222_w1728_t1520196441-4430885

Při výběru byste měli brát v potaz, na jaké místo se chystáte odjet, a hlavně v jakých podmínkách se budete pohybovat. Jestliže se vydáte například do exotických zemí, měli byste se předem zamyslet nad lokálními riziky. Pokud máte v plánu odcestovat na místo, kde vám hrozí nakažení různými chorobami, měli byste jistě zvážit očkování, které vás ochrání, a určitě i vhodné vybavení lékárničky.

TIP: Peníze na účtu neustále ztrácejí hodnotu. Před inflací je ochrání protiinflační státní dluhopisy.

Pokud si myslíte, že cestovní pojištění se vztahuje pouze léčebné výlohy a úrazové pojištění, pak jste na omylu. Jeho součástí je totiž i pojištění odpovědnosti za případné škody, na které lidé velmi často zapomínají. Tohle pojištění vám může v případě nepříjemné náhody zachránit velké množství peněz.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang