USD/JPY – Jen po zápisu Fedu prudce posílil k letním maximům

usd-jpy

Jen dnes kolísá kolem středečních konečných úrovní 78,5. Relativní stabilita ale dobře odpovídá rčení o klidu po bouři na rozbouřeném moři a je dobrým příslibem zvýšené aktivity finančních trhů s koncem okurkové sezóny.

Jen po včerejším zápise ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 01 srpna totiž nečekaně posiloval až o 1,0% podobně jako jiná aktiva proti dolaru. Fed ve včerejším v zápise nečekaně explicitně vyjádřil odhodlání k dalšímu kolu monetární expanze.

Prudká tržní reakce odpovídá překvapení, když Fed v prohlášení ke zmíněnému rozhodnutí o úrokových sazbách neposkytl žádný signál tak výrazného posunu pohledu členů tělesa.

Velkým otazníkem je skutečnost, proč Fed změnu postoje takto utajil, když většinou o zásadních posunech informuje k základnímu dokumentu, prohlášení k rozhodnutí o úrokových sazbách.

Trh na základě  nečekané fundamentální informace rázem smetl podporu 79,1 (podpora klesajícího kanálu z pátku respektive 61,8% Fibonacci) včetně rostoucí trendové linie z konce července 78,8 a zastavil se teprve o podporu 78,4 vytvořenou přímkou březnového a červnového maxima.

Tato podpora s pomocí polštáře 77,7 – 77,9 by měla vytvořit dostatečnou pomoc. Na druhou stranu ztracené podpory se rázem mění pro příští dny ve velmi respektované rezistence.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang