Zlato se vzpamatovává po rekordním výprodeji

zlato-na-maximu

Zlato včera propadlo o 4,9% d/d. Dnes cena roste o 1,6% d/d se stabilizací krátkodobých oscilátorů po včerejším propadu s podporou 100MA. Intraday rezistence 1732 USD/unci.

Z technického pohledu ačkoliv se trh nachází mimo růstový kanál z počátku ledna, prodloužení nečekaně silné korekce příliš nenarušuje trvající dlouhodobý a v posledních týdnech několikrát potvrzený býčí trend. Trh drží zejména dlouhodobá podpora na úrovni 1608 USD/unci.

Přesto posun v pohledu americké centrální banky znamená první krok ke změně monetární politiky a tím vzestup rizika změn dlouhodobých trendů pro finanční trhy.

Včerejší výprodej, nejsilnější od konce roku 2008 byl vyvolán zčásti signálem akcelerace ekonomické aktivity (únorový index nákupních manažerů Chicaga) a následně komentáři šéfa Fedu Bernankeho v kongresu.

V komentářích byl znát posun po sérii nečekaně silných ekonomických dat. Bernanke reflektoval nečekaně silný propad nezaměstnanosti a trhy se nedočkaly signálu dalšího zesílení ultraexpanzivní monetární politiky.

Jinak Bernanke v zásadě nezměnil dosavadní rétoriku Fedu, která je zcela klíčová pro finanční trhy. Zopakoval, že vysoce expanzivní monetární politika je v souladu s cíli Fedu, tedy stabilními cenami a maximální zaměstnaností. Silný fundamentální posun odsunul technické aspekty obchodování do pozadí. Cena proletěla několika středně důležitými podporami.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang