Zlatu pomáhá oslabení dolaru

zlatu-pomaha-oslabeni-dolaru-zlato

Zlato dnes posiluje o 0,4% d/d na 1650. Trh včera potvrdil pevnost podpory horní hranice klesajícího kanálu z 29.02 a dnes ráno narazil od rezistence 1655. Trh se stále nachází v březnovém klesajícím trendu, který začal signály neochoty Fedu dále posilovat ultraexpanzivní monetární politiku.

Současný medvědí sentiment převládá s cenami pod 100 a 200-MA respektive denním parabolickým SAR, které se sbíhají v rezistenci 1690. Trh bude zřejmě respektovat rezistence 1655, 1661 a 1669. Jejich odstranění by pouze znamenalo zmírnění zmíněného klesajícího trendu.

Tomu napovídá také neschopnost dolaru pokračovat v posilování v posledních dnech. Hlavními podporami jsou 1627 a extraklíčová 1591 (Fibonacciho a rostoucí trendová dlouhodobá linie).

Dlouhodobý býčí trend kotvený podporou 1590 je stále na trhu zlata patrný. Přesto v posledních dnech trvá nebezpečí minimálně výraznější korekce a konsolidace. Úrovně 1590-1600 se mohou snadno do pozornosti trhu s tím jak hrozí pokračování posilování dolaru ve spojení s růstem dolarových výnosů.

Senzitivita trhu vůči novým klíčovým makroekonomickým informacím vzrostla s prudkými prodeji po ekonomických datech USA signalizujích vzestup ek. aktivity a zvlášť zmíněnému posunu americké monetární politiky.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang