10y T – Note se ptá na signály ze zápisu Fedu

obchodovani-financni-trhy

10letý T – Note klesá 0,1% d/d na 123,5 v očekávání zápisu rozhodnutí Fedu monetární politiky 17.-18.prosince (20.00 SEČ). Fed na zasedání poněkud omezil ultrasilnou monetární expanzi (na základě plánu dlouhodobé stabilizace monetárních podmínek s podporou příznivých ek. informací).

Dlouhodobě naznačuje pokračování této tendence byť naznačil její podmínění ek. výsledky (spíše k umírněnosti může Fed vést fakt, že další sílení ekonomiky třeba kvůli možnému nepříznivému dopadu fiskální nestability a stabilizace slabé inflace přitom zdaleka není jisté) a připomíná trhům, že případné peněžní omezování monetární podmínky dlouhodobě zůstanou i přes krácení stále z historického pohledu velmi uvolněné.

Dlouhodobý roční medvědí trend vzhledem k lepšící se ekonomice stále trvá. V delším pohledu knokaut trhu sycený trvale silnými zprávami trhu domů, nečekaně solidními zprávami zaměstnanosti a spotřebitelského sentimentu a náznacích zlepšení firemního sektoru a taky komentáři Fedu prezentujících redukci ultrasilné monetární expanze je ústředním tématem obchodování posledních měsíců.

Trh na jaře zamířil pod téměř roční klesající trendový kanál a v létě i pod nosnou 6letou rostoucí linii. Její proražení a tím i dlouhodobý klesající trend se potvrzuje (přes podzimní posilování trhu) s dosažením více než dvouletého minima začátkem září. Trh si tím otevřel cestu k dlouhodobým cílům 121,6, 119,0 a 117,7.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang