Karta Revolut vás připraví o peníze – je to tak, nebo ne? 

Revolut, nová éra v bankovnictví, přinesla do finančního světa inovaci, která změnila způsob, jakým lidé spravují své finance. Od svého uvedení na trh získala obrovskou popularitu díky své jednoduchosti, nízkým poplatkům a široké škále služeb. Nicméně není všechno tak růžové, jak by se mohlo zdát na první pohled. Je pravda, že vás karta Revolut připraví o peníze, nebo je to pouhý mýtus? 

Článek se zabývá následujícími tématy:

 • Co když vás karta Revolut připraví o peníze? 
 • Negativní recenze: Kdy vás karta Revolut připraví o peníze?
 • Na poplatky pozor (a to nejen u Revolutu)
 • Jaké funkce Revolut karta nabízí?
 • Výhody Revolutu
 • Revolut – recenze

Mnoho Čechů si Revolut kartu oblíbilo zejména pro cestování do zahraničí. Ale je skutečně tak výhodná, jak se zdá?

Hned pro začátek je důležité zmínit, že více než 40 milionů zákazníků po celém světě svěřuje společnosti Revolut své peníze. Ochranu a podporu svých zákazníků bere tato společnost nesmírně vážně a investuje nemalé prostředky do nejmodernějších technologií, aby se vypořádala s podvodnými aktivitami vůči svým klientům. Obavy ohledně bezpečnosti jsou tedy neoprávněné.

„Co když vás karta Revolut připraví o peníze?“

Jedním z nejdiskutovanějších témat v souvislosti s kartou Revolut jsou zprávy o ztrátách peněz uživatelů. I když většina uživatelů tuto kartu bez problémů používá, existují případy, kdy uživatelé ztratili peníze v důsledku podvodů třetích stran, chyb nebo technických problémů.

Také je potřeba počítat s poplatky – např. za směnu měn o víkendu (2 %). Další věc je, že Revolut často blokuje účty a může trvat dlouho, než se situace vyřeší.

Revolut nabízí širokou škálu funkcí, jako jsou rychlé převody peněz, směnné kurzy bez poplatků a možnost vytvářet si virtuální karty pro online nákupy. Tyto funkce přitahují mnoho uživatelů, ale zároveň zvyšují riziko ztráty peněz.

Například pokud je virtuální karta zneužita nebo pokud se stane technický problém při provedení transakce, může nastat situace, kdy klienti přijdou o své peníze, to však platí i u jiných bank.

Negativní recenze: Kdy vás karta Revolut připraví o peníze?

Negativní recenze zákazníků si Revolut dle dostupných recenzí na webu Trustpilot.com vysloužil například zamítnutými platbami kartou v zahraničí a následným nespolehlivým a neefektivním zákaznickým servisem.

V takových případech by se dalo tvrdit, že karta Revolut připraví své klienty o peníze. Těmto situacím se však dá předejít. Důležité je vždy si důkladně přečíst obchodní podmínky, veškerá upozornění v aplikaci, před odjezdem do zahraničí zkontrolovat všechna nastavení, která by mohla ovlivnit platby kartou či výběry v hotovosti.

Stejně tak je důležité informovat se o limitech na počet výběrů a také směnách mezi měnami a s nimi spojených poplatcích.

Na poplatky pozor (a to nejen u Revolutu)

Dalším častým problémem jsou nedorozumění ohledně poplatků. I když se Revolut prezentuje jako banka bez poplatků, je možné se setkat s poplatky za určité operace, zejména při překročení jistých limitů, jako je množství bezplatných výběrů hotovosti nebo výměna měn nad určitou částku.

Přestože tyto negativní zkušenosti nejsou zdaleka všeobecné, je důležitá obezřetnost při používání Revolutu a pečlivě si prostudovat podmínky používání a poplatky. Před začátkem používání je vždy nutné zvážit, zda jsou výhody Revolutu důležitější než rizika, která s ním souvisejí. To však neplatí speciálně jen o Revolutu, ale téměř u každého finančího nástroje.

Jaké funkce Revolut karta nabízí?

Revolut karta přináší uživatelům širokou škálu moderních funkcí, které mění pohled na běžné bankovnictví.

Kromě možnosti rychlých a bezpečných plateb umožňuje Revolut také směnu měn bez poplatků za aktuální mezinárodní směnné kurzy, což je obzvláště výhodné pro časté cestovatele. Uživatelé mohou vytvářet virtuální karty pro online nákupy a sledovat své výdaje pomocí detailních reportů a statistik.

Uživatelé by měli být obeznámeni s podmínkami používání, včetně poplatků spojených s určitými operacemi, jako jsou výběry hotovosti nebo směna měn nad určitou částku.

Stejně tak je důležité dodržovat platné zákony týkající se finančních transakcí a daní při používání Revolut karty. Pravidelné kontroly transakcí a udržování bezpečnosti účtu jsou rovněž klíčovými faktory pro bezpečné a efektivní využívání této moderní platební karty.

Výhody Revolutu: Bezpečnost a transparentní jednání

Společnost Revolut bere ochranu svých zákazníků skutečně vážně a je si plně vědoma rizika, které v tomto odvětví hrozí. A to, že zákazníci budou pod nátlakem organizovaného zločinu.

Banka nikdy nepřestane tvrdě pracovat a inovovat, aby dále posílila ochranu a podporu svých zákazníků před trestnou činností. Revolut disponuje špičkovými systémy pro odhalování podvodů, které neustále zdokonaluje pomocí datové vědy, umělé inteligence, strojového učení a dalších optimalizačních technik.

Výhody Revolutu

 • Pojištění vkladů: Revolut Bank UAB (evropský subjekt společnosti Revolut se sídlem v Litvě) je bankou s licencí v Evropském hospodářském prostoru včetně České republiky. Vklady do výše 100 000 EUR uložené u Revolut Bank UAB v jsou pojištěny litevskou státní společností pro pojištění vkladů a investic.
 • Nízké poplatky za směnu měn: Revolut nabízí směnné kurzy bez přirážky, čímž lze ušetřit oproti běžným bankám.
 • Transparentní jednání se zákazníky: Klíčovou myšlenkou a hodnotou Revolutu je bankovnictví bez skrytých poplatků, všechny poplatky jsou zákazníkům vždy jasně zveřejňovány v aplikaci a v podmínkách, které obdrží.
 • Snadné používání: Aplikace Revolut je intuitivní a umožňuje snadno spravovat finance.
 • Možnost platit v různých měnách: Revolut podporuje více než 150 měn, takže si netřeba dělat starosti s výměnou peněz při cestování.
 • Další funkce: Revolut nabízí i další funkce, jako je cashback, investování a kryptoměny.

Revolut – recenze

V recenzích Revolut uživatelů lze nalézt mnoho pozitivních ohlasů na adresu tohoto nástroje, ale také negativní zkušenosti těch, kteří se setkali s problémy. Právě z tohoto důvodu je důležité pravidelně kontrolovat své transakce a vždy si nastudovat veškeré informace o aktuálních podmínkách služeb.

Je tedy pravda, že vás karta Revolut připraví o peníze?

Závěrem lze konstatovat, že Revolut karta přináší mnoho výhod a inovativních funkcí, které usnadňují správu osobních financí. Díky své flexibilitě, rychlosti a nízkým poplatkům se stala oblíbenou volbou pro mnoho uživatelů, zejména pro ty, kteří často cestují nebo nakupují online. 


Jak již bylo řečeno, pokud je virtuální karta zneužita nebo pokud se stane technický problém při provedení transakce, vždy může nastat situace, kdy klienti přijdou o své peníze. To platí u každé jiné banky. Není však třeba mít strach z toho, že by samotná banka Revolut své klienty připravovala o finance.


Je důležité si uvědomit, že s používáním Revolut karty přicházejí i určitá rizika a závazky. Uživatelé by měli pečlivě studovat podmínky používání a být obezřetní při manipulaci s penězi. Pokud však budou dodržovat platné zákony a praktiky bezpečnosti, mohou z Revolut karty těžit mnoho výhod a získat tak efektivní nástroj pro správu svých financí.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang