CoinBank.cz – recenze 2024, nákup a prodej, poplatky

CoinBank je česká společnost, poskytující nákup a prodej kryptoměn. Co je to za společnost? Jak nákup nebo prodej probíhá? Jaké s sebou nese poplatky? A jaké recenze a ohlasy jsou z řad klientely Coinbank.cz?

Obsah článku

Kde obchodovat s kryptoměnami?

CoinBank.cz

CoinBank vs. Coinbase

CoinBank Trader

CoinBank nákup a prodej

Registrace do CoinBank

Poplatky v CoinBank

Recenze CoinBank

Kryptoměnový svět již dávno není jednou velkou neznámou. Investiční příležitosti v této oblasti rostou jak na oblibě, tak na možnostech. CoinBank je jednou z velmi zajímavých cest, jak se na kryptoměnovou burzu dostat. V ČR patří k oblíbeným platformám – je vedena v českém jazyce s českou podporou.

U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u eToro ke vzniku ztráty.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Kde obchodovat s kryptoměnami?

Kryptoměny lze obchodovat na různých platformách a burzách, které poskytují různorodé možnosti pro investování. Jednou z populárních možností je využít služeb brokera, jako je například eToro, který zjednodušuje obchodování a poskytuje přístup k rozsáhlé nabídce digitálních aktiv.

eToro je mezinárodní obchodní platforma, která si získala popularitu u více než 30 milionů uživatelů, což činí eToro jedním z největších brokerů v oblasti kryptoměnového obchodování.

Na platformě eToro mají klienti přístup k pestré nabídce kryptoměn, která zahrnuje 74 různých digitálních aktiv. V nabídce lze nalézt nejznámější kryptoměny jako je Bitcoin, Ethereum či Cardano, jakož i ty méně známé, například Tezos či Polkadot. Tato nabídka je pravidelně aktualizována a rozšiřována, aby investoři mohli využívat nových příležitostí na trhu.

eToro je přívětivou platformou i pro začátečníky, jelikož nabízí jednoduché uživatelské rozhraní a nástroje pro sledování a analýzu trhů. S možností sociálního obchodování mohou noví investoři sledovat a kopírovat strategie zkušených obchodníků, což zvyšuje jejich šance na úspěch na kryptoměnových trzích.

U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u eToro ke vzniku ztráty.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

CoinBank.cz

Česká společnost CoinBank poskytuje směnu kryptoměn pro své zákazníky na území ČR. CoinBank.cz nabízí snadný nákup a prodej daných kryptoměn. Tento český poskytovatel disponuje dokonce přes 200 různorodými druhy kryptoměnových prostředků.

coinbank-kryptomeny-6327620
Česká společnost CoinBank nabízí přes 200 druhů kryptoměn.

Obrovskou výhodou je české prostředí online směnárny a zasílání finančních prostředků po České republice. Investor se tak nemusí obávat cizích jazyků, ani poplatků od své banky za provádění zahraničních transakcí.

Tato velmi přehledná, přátelská a jednoduchá platforma je pro české investory výbornou cestou k uskutečnění nejen btc CoinBank nákupů.

CoinBank vs. Coinbase

Coinbase je, velmi zjednodušeně řečeno, směnárna na online trhu. Jedná se o zprostředkovatele transakcí kryptoměn. Od roku 2012 poskytuje řadu služeb v oblasti kryptoměnového trhu. Je výborným startem pro nováčky, jelikož nabízí velmi přátelské a jednoduché prostředí pro zúročení peněz.

TIP: Zúročit peníze může zájemce i dlouhodobým spořením. Částku lze zjistit přes výpočet úroků z vkladu.

Coinbase je společnost americká, nabízí nákup a prodej kryptoměn. Česká kryptoměnová směnárna byla založena v roce 2017. Coinbase je vedena v angličtině, CoinBank v češtině.

coinbank-vs-coinbase-8400942
Coinbase a CoinBank jsou dvě odlišné krypto platformy.

CoinBank Trader

CoinBank stojí za spuštěním burzy CoinBank Trader. Proběhlo to v dubnu roku 2021. Specifičnost burzy spočívá v možnostech obchodních vztahů. Obchodník může směnovat své kryptoměny i s ostatními obchodníky na burze.

CoinBank Trader je poté v tomto procesu pouze zprostředkovávajícím subjektem. Obchod probíhá mezi uživateli platformy. Za tento obchodní krok si ovšem burza účtuje poplatek 1 %. Sazba je vcelku vysoká. Konkurence nabízí sazby nižší, občas i bez zpoplatnění.

CoinBank nákup a prodej

Nákup kryptoměn na směnárně je velmi jednoduchý, jasný, rychlý a velmi přehledný. Nakoupené kryptoměny lze uložit přímo v prostředí burzy, nebo na své vytvořené peněžence.

Obecně se doporučuje vlastní peněženka s nakoupenou kryptoměnou. Jedná se o obecný princip na trhu s kryptoměnou. Pokud investor získá kryptoměnu, má si ji obratem převést k sobě.

Nákup i prodej bitcoinu na CoinBank, CoinBank ethereum, ovšem i jiných kryptoměn, je uskutečněn skoro okamžitě. Vytvoření objednávky je proces, který zabere pouze chvilku času. Po jejím uskutečněním a zaslání je nákup nebo prodej skoro ihned proveden.

coinbank-nakup-6728956
Nákup kryptoměn je na CoinBank velmi snadný a rychlý.

Registrace do CoinBank

Pro obchodování na CoinBank je registrace povinností. Je to první krok, kterým se investor dostává k potenciální možnosti nakupování kryptoměn. Registrace je velmi snadná a hlavně rychlá. Vytvoří se do pár minut.

Postup registrace:

  1. Zadat jméno a emailovou adresu.
  2. Vytvořit heslo.
  3. Ověřit emailovou adresu kliknutím na odkaz v příchozím emailu.

Po založení účtu a zaregistrování se, přichází potřeba vkladových aktivit a nahrání finančních prostředků do svého obchodního účtu. Nejvýhodnější je bankovní převod.

Pokud má investor účet u Fio banky, vklad se provede skoro okamžitě. Pokud má účet vedený u jiné bankovní společnosti, vklad se do obchodního účtu propíše o chvíli déle. Ovšem maximálně v řádu několika hodin.

Drobné obchody je možné provádět během pár chvil po registraci. Dle zákonných povinností je potřeba větší obchodní záležitosti prověřit. Pokud bude uživatel platformy realizovat obchod za více jak 25 000 Kč, bude potřeba jeho účet verifikovat.

Verifikace účtu znamená doložení dalších osobních údajů klienta. Jedná se o adresu trvalého bydliště, rodné číslo, telefonní číslo, číslo občanského průkazu a jiného průkazu totožnosti. Například cestovního pasu, nebo řidičského průkazu.

coinbank-registrace-2001308
Vklad do založeného účtu je proveden během několika málo chvil.

Poplatky v CoinBank

Vklady, nákupy i prodeje by měly být úplně bez poplatků a nákladů s tím spojených. Po podrobné analýze lze tento slogan potvrdit. Vklad finančních prostředků, bankovním převodem v korunách českých nebo eurech, je zdarma. Stejně tak nákup, prodej i výběr v těchto měnách není spojen s poplatkem.

Výběr kryptoměn je již s poplatkem. V moci CoinBank ovšem není možno částku jakkoli ovlivňovat. Jedná se o transakční náklad, který je spojen se světovou krypto burzou.

Lze tedy konstatovat, že česká společnost poskytuje obchodování bez poplatků. Nabízí výhodné kurzy a dělá vše pro spokojenost jejich krypto klientů.

V současné době mají kolem 14 000 klientů, kteří provádějí transakce skrze jejich platformu. Své zkušenosti a spokojenost s poskytováním dokládají i kladné recenze a hodnocení.

Za uskutečnění vkladu, prodeje nebo nákupu si společnost nic navíc neúčtuje.

Recenze CoinBank

Recenze na CoinBank jsou kladné, přívětivé a prověřené. V porovnání s konkurenčními dostupnými společnostmi si vedou velmi dobře.

Mezi výhody, které klienti zmiňují, patří:

  • portfolio různých kryptoměn, více než 200 druhů
  • zprostředkování nejen nákupu, nicméně i prodeje v české měně
  • platforma je jednoduchá, přátelské a jasné prostředí
  • český jazyk a podpora

Mezi nevýhody klientela CoinBank řadí:

  • registrace je nutná pro začátek obchodování
  • vysoký náklad obchodování ve formě spreadu

Povinnost založit si účet je vcelku pochopitelná. V porovnání s konkurencí ovšem není nutnou podmínkou pro vstup na trh s kryptoměnou. Nejspíš proto je tento fakt záporně hodnocen. Spread je ukazatel, vypočtený jako rozdíl nákupní a prodejní ceny. Jedná se tudíž o náklad při obchodování. Výdělky se navíc musí ze zákona přiznat a provést tak zdanění kryptoměny.

Srovnáním různých burz s kryptoměnami získala CoinBank klientské hodnocení s 90% spokojeností.

CoinBank trader recenze jsou ve své podstatě jen pozitivní. Jedná se o doplněk, který platforma dokáže poskytnout. Klienti ho velmi rádi a s oblibou využívají. Pro začátek obchodování na krypto burze je jednou z nejlepších možností. Krypto svět roste, řada zemí na virtuální měnu slyší. Salvador přijal bitcoin jako oficiální měnu. Je otázkou času, kdy bude považována za měnu běžnou i v ČR.

Důvěryhodnost společnosti, přívětivost pro české prostředí, rozhraní pro uživatelské potřeby i dostupné možnosti jsou jen výčtem těch nejzákladnějších faktů, které jí dělají dobrou platformou pro start krypto investování. Téměř každý 10 Čech již do kryptoměny zainvestoval. Za zkoušku to jednoznačně stojí.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang