Coinbase poplatky – informace, Coinbase vs. Coinbase Pro

coinbase

Coinbase burza nabízí rychlý nákup a prodej kryptoměn. Je vhodná pro úplné začátečníky. Co to tedy Coinbase je? Co je to Coinbase Pro? Jaké jsou s používáním spojené Coinbase poplatky? Vyplatí se to? Je burza náročná na obchodování, nebo to zvládne každý?

Kryptoměny hýbou světem. Jejich rapidní nárůst v oblibě mezi lidmi je znatelný. Každý může s obchodováním na online virtuálních burzách začít. Pro začátečníky je skvělou volbou Coinbase zprostředkovatel. Nabízí velmi přátelské prostředí, jednoduché nástroje a jasnou přehlednost pro obchod.

Verze Coinbase Pro je pro pokročilé uživatele. Tato Pro verze poskytuje rozsáhlé možnosti krypto nástrojů, které však velká část investorů nevyužije.

U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u eToro ke vzniku ztráty.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Kde obchodovat s kryptoměnami?

Kryptoměny lze obchodovat na různých platformách a burzách, které poskytují různorodé možnosti pro investování. Jednou z populárních možností je využít služeb brokera, jako je například eToro, který zjednodušuje obchodování a poskytuje přístup k rozsáhlé nabídce digitálních aktiv.

eToro je mezinárodní obchodní platforma, která si získala popularitu u více než 30 milionů uživatelů, což činí eToro jedním z největších brokerů v oblasti kryptoměnového obchodování.

Na platformě eToro mají klienti přístup k pestré nabídce kryptoměn, která zahrnuje 74 různých digitálních aktiv. V nabídce lze nalézt nejznámější kryptoměny jako je Bitcoin, Ethereum či Cardano, jakož i ty méně známé, například Tezos či Polkadot. Tato nabídka je pravidelně aktualizována a rozšiřována, aby investoři mohli využívat nových příležitostí na trhu.

eToro je přívětivou platformou i pro začátečníky, jelikož nabízí jednoduché uživatelské rozhraní a nástroje pro sledování a analýzu trhů. S možností sociálního obchodování mohou noví investoři sledovat a kopírovat strategie zkušených obchodníků, což zvyšuje jejich šance na úspěch na kryptoměnových trzích.

U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u eToro ke vzniku ztráty.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Coinbase

Coinbase je, velmi zjednodušeně řečeno, směnárna na online trhu. Jedná se o zprostředkovatele transakcí kryptoměn. Coinbase burza byla založena v roce 2012 a od té doby poskytuje řadu služeb. Je perfektní pro nezkušené nováčky v oblasti kryptoměnových investic.

Tato společnost se pohybuje v činnostech v oblasti bitcoinových transakcí, kryptoměnového trhu obecně, finančních technologií a digitálních měnových směnáren. Nabízí tak cestu, jak zúročit peníze.

Internetová burza Coinbase umožňuje nakupovat a prodávat přes 50 druhů kryptoměn. Může se pyšnit spoustou aktivních uživatelů, kteří využívají Coinbase služeb. Jen v polovině roku 2021 měli kolem 56 miliónů celosvětových uživatelských účtů. Patří mezi nejrychleji se vyvíjející společnosti na světě.

coinbase-bitcoin-5594583
Internetová burza Coinbase umožňuje nakupovat a prodávat přes 50 druhů kryptoměn.

Platforma Coinbase je velmi jednoduchá. Pracovat s ní dokáže úplně každý. Je vedena v angličtině. Ovšem ani to není velký problém. I ta osoba, který má jen minimální znalosti anglického jazyka, dokáže na sofistikované burze obchodovat. Těžba kryptoměn není po pochopení základních principů žádná věda.

Z České republiky se dá zakoupit kryptoměna jako např. známý bitcoinethereum nebo ku příkladu ripple. Burza nabízí širší výběr virtuálních měn. Aktuálně celkem 42 druhů kryptoměn. Seznam je stále rozšiřován, doplňován a nabídka nových digitálních měn roste.

Je potřeba zmínit, že Coinbase dělá primární selekci a nabízí jen ty měny, které jsou opravdu lukrativní. Zajímavostí o kryptoměnách je spousta. K pochopení, které z nich jsou ty, do kterých se vyplatí investovat, je dlouhá cesta.

Coinbase poplatky

Poplatky na Coinbase jsou jedny z nejvyšších, které krypto brokeři mají. Coinbase tedy patří mezi ty nejdražší burzy kryptoměn na trhu. Levnější alternativa je např. eToro. Zhodnocovat peníze lze právě i na této brokerské burze, založené v roce 2007. Jedná se o světovou platformu pro obchodování. Stejně tak jako Coinbase, i eToro je dostupné pro všechny.

Nejdůležitější poplatky, které je potřeba brát v potaz při vstupu na Coinbase trh, jsou:

  • poplatky za vklady a výběry
  • obchodní provize
  • převody kryptoměn
  • poplatek za nákup kryptoměny platební kartou

Výše poplatků na Coinbase trhu se liší dle typu uskutečněného nákupu, dle výše částky nákupu, a nebo dle země, ve které se právě subjekt nachází. I přesto je velmi výhodné vstoupit na tento typ burzy. Poplatky jsou vcelku zanedbatelné a to z důvodu hodnot kryptoměn.

Ty se ze dne na den mění, jejich cena roste a nárůst o několik desítek procent poplatky anuluje. Výdělky stojí za prvotní provozní náklady.

coinbase-kryptomeny-2029862
Výdělky z investice do kryptoměn stojí za prvotní provozní poplatky a náklady.

Coinbase Pro

Na rozdíl od Coinbase brokera má Coinbase Pro pokročilejší nástroje. Proto je tato platforma určena spíše pokročilejším obchodníkům. Nabízí náročnější postupy, možnosti a procesy pro nákup a prodej kryptoměn.

Začátky jsou doporučovány na burze Coinbase, kde se obchodník naučí pohybovat v prostředí pro nákup a prodej virtuálních měn.

Poplatky na Coinbase Pro jsou nižší, než poplatky u Coinbase. Coinbase je směnárna, Coinbase Pro je ta pravá burza. Obchodní účet je totožný. Stačí tedy jen jedna registrace.

coinbase-pro-burza-2813325
Ke vstupu na Coinbase a Coinbase Pro stačí jen jedna jediná registrace a jeden obchodní účet.

Coinbase Pro nabízí obchodování v pokročilých formách. Lze obchodovat i s ostatními uživateli platformy. Zde se již nabízí nakupování s nižšími poplatky, jelikož nákup je od ostatních obchodních subjektů a ne od Coinbase společnosti.

Poplatky Coinbase vs Coinbase Pro

Vklady na Coinbase trhu v českých korunách, uskutečněné kartou, budou účtovány s poplatkem. S využitím debetní karty českým vydavatelem a měnou pro nákup kryptoměn se u této společnosti platí poplatek 3,99 %. Vklady na Coinbase Pro trhu s sebou nesou poplatek 0,3 % z kupované částky.

Příklad: Nákup bitcoinu v hodnotě 20 000 Kč. Uskuteční se českou debetní kartou na Coinbase. Zpoplatnění za tuto transakci činí 3,99 %. Tzn., že poplatek se rovná 798 Kč.

Za bankovní převod není účtován poplatek žádný. Zprostředkovává se touto cestou zdarma.

coinbase-vklad-poplatek-4221396
Vklad může být uskutečněn bankovním převodem zdarma, nebo debetní kartou s poplatkem.

U výběrů na Coinbase je to obdobné. Za bankovní převod není poplatek určen. U výběru na debetní kartu je 2 % poplatek. Jestliže je vklad skrze debetní kartu, pak i výběr musí být stejnou cestou. Výběry na Coinbase Pro jsou zcela bez poplatků.

Obchodní provize je na Coinbase i Coinbase Pro rovna 1,49 %. Jedná se o standartní obchodní provizi, účtovanou jak pro debetní kartu, tak pro bankovní převod. Poplatek je vybrán při nákupu i prodeji kryptoměny.

Skryté poplatky na Coinbase

Obchodní provize 1,49 % je vcelku vysoká. Konkurenční brokeři nabízí podstatně nižší poplatky za obchodování. Zmiňované eToro nabízí nákup i prodej kryproměn úplně bez provize. Za vklady si určuje 0,5 %.

Převod kryptoměn je služba, doplňující portfolio činností Coinbase. S ní se pojí zpoplatnění. Převod znamená, že si subjekt může změnit zakoupenou kryptoměnu na jinou. Na jednu stranu se urychlí a zjednoduší proces. Není tudíž potřeba převádět bitcoin na české koruny a následně provést nákup jiné měny. Snižuje se tak počet potřebných transakcí, které by proces zatěžovaly.

Převod je snadný, rychlý, jednoduchý, avšak zpoplatněný. Při převodu si Coinbase přiúčtuje „spread„. Ten se rovná dalším 2 %. Při jednoduchým přepočtu lze nakoupit jinou kryptoměnu s cenou vyšší o 2 %, než samotná sazba na trhu. Tento poplatek je pak vcelku prodražený.

coinbase-prevod-kryptomen-9595185
Kryptoměnu může investor vyměnit za jinou, s poplatkem 2 %.

Výše zmíněné poplatky jsou ovšem více méně známe a jasné. Skryté poplatky, které se můžou projevovat, vycházejí z banky, u které je účet s českými korunami veden. Za transakce do zahraničí mohou být bankou účtovány poplatky, v průměru kolem 3 %. Jedná se o standartní poplatek mezinárodních transakcí.

Musí se myslet na to, že společnost Coinbase sídlí v Londýně. Pro předejití skrytých poplatků se doporučuje konzultace přímo v bance.

Pozor i na daňové povinnosti, plynoucí z příjmů. Zdanění kryptoměn je povinností každého, kdo si díky online burze přijde na hezký výnos. Tento princip zhodnocování funguje. Důkazem je i to, že téměř každý 10. Čech již investoval do kryptoměn.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang