Áčka dnes +33%, za 4 roky bude 7xEBITDA 185 Kč na akcii

Na dnešní den byla očekávána horečnatá obchodní seance s akciemi AAA AUTO na RM-Systému. Uplynulý víkend totiž vyšlo najevo, že se konečně našel vážný zájemce o majoritní podíl v tomto největším středoevropském autobazaru.

Podle důvěryhodných zdrojů nabízí britský ekvity fond sedminásobek ukazatele EBITDA. Při použití předpokládaného údaje za letošní rok by tak cena vystoupala na závratných 110 Kč.

Bez zajímavosti není ani pohled do budoucnosti firmy. Ať už realitu auto-bazarovského byznysu odsuzujeme či ne, nelze přehlédnout, že jsou „Áčka“ lídrem trhu nejen u nás, ale i na Slovensku. Vedle zemí bývalé ČSFR má pobočky v Rusku a nedávno obnovila aktivity v Maďarsku. V těchto zemích hodlá i nadále expandovat.

Projekce vývoje ukazatele EBITDA do roku 2017 ukazuje, že za 4 roky by měla být sedminásobná EBITDA na akcii již kolem 185 Kč. To, že tato projekce není pustým lakováním na růžovo, dosvědčuje i fakt, že dosažená EBITDA za rok 2013 byla ve skutečnosti o 6,5% vyšší, než jak bylo plánováno. Zájemce o akvizici má tudíž možnost koupit velmi solidní růstový příběh minulý i budoucí.

Akcie „Áček“, jejichž obchodování bylo v pátek zakončeno na hodnotě 47 Kč, dnes opravdu vystřelily raketově – až na 72 Kč. Později došlo ke korekci a korekci korekce a nakonec byla dnešní seance zakončena na 62 Kč. To představuje velmi pěkný denní růst o 33%.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang