Akcie PEGAS NONWOVENS S.A.: nenápadný titul s nápadnými výsledky

PEGAS NONWOVENS jistě nepatří mezi nejvíce vzrušující a nápadné tituly na tuzemské burze, výsledky této firmy jsou však velmi dobré, daří se jí i v době recese a zdá se, že má další zajímavý růst ještě před sebou. O pěkné dividendě nemluvě.

Firma vloni vydělala 20,9 milionu eur, což je meziroční nárůst o 49,8%. Její tržby – 187,7 milionu eur – vyrostly meziročně o 13,2%. EBITDA vyrostla meziročně o 5,7% na 38,1 milionu eur. 

Tržby Pegasu rostou i díky nové výrobní lince, kterou Pegas zprovoznil v druhé půlce 2011. Firma věří v další růst a v druhé polovině tohoto roku chce spustit další novou výrobní linku, tentokráte v Egyptě.

Další věc, které činí z Pegasu zajímavý titul, je jeho dividenda. O její výši se rozhodne v polovině roku a dividendový výnos lze očekávat na úrovni 5,4%. Což je solidní číslo. Navíc u firmy, která ještě pořád investuje a roste. A aktuální P/E 13,58 nesvědčí o nějakém přehřátí tohoto titulu, ani náznakem.

To, co investoři rádi slyší je i skutečnost, že firma má již nyní vyprodánu celou produkční kapacitu pro letošní rok. 

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang