Big data a Futurelytics

Pokud existuje nějaké odvětví IT, o jehož budoucnosti není třeba pochybovat, je to právě oblast velkých dat, tedy tzv. big data. Dá se říci, že oblast big data je zatím v plenkách. Zatím se jim věnuje relativně málo firem, ale do budoucna se jim asi žádná střední či větší firma nevyhne.

Co to jsou big data

Jedná se o obor analýzy velkých dat. Týká se především dat od firemních zákazníků. Cílem je získat z velkého množství dat produkovaných zákazníky (či získaných při poskytování služeb) nějaké zajímavé souvislosti. A díky tomu rozšířit váš byznys.Tak například zjistíte, že jeden typ klienta si velmi pravděpodobně koupí i další konkrétní věc. A tak mu můžete „jít naproti“.

Postupně se objevují i v naší zemi firmy, které se této oblasti věnují. Možno je zde jmenovat GoodData či Futurelytics. Zdá se, že i investoři (do start-upů) si uvědomují o jak zajímavou oblast do budoucna by se mohlo jednat a začínají do této oblasti investovat.

800 tisíc dolarů pro Futurelytics

Potvrzením výše popsaného je nedávna investice několika společností pod vedením dvou fondů do ostravské společnosti Futurelytics. Ta se zabývá pokročilou analýzou firemních dat. Společnost použije získané prostředky pro dotvoření produktu pro firemní zákazníky a k expanzi do zahraničí. Futurelytics provádí datovou analýzu a následně doporučí firmám konkrétní kroky, jak vést jejich kampaně.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang