Břicháč doporučuje telekomunikace a ropný průmysl

Po posledních nevalných investičních tipech Borise Tomčiaka jsem byl velmi zvědav, koho týdeník Ekonom nasadí tentokráte. Tím vyvoleným byl Petr Břicháč, ředitel Securities Trading LBBW Bank CZ. Tomčiak odvedl mizerný výkon. Břicháč byl o poznání lepší. Co Břicháč doporučuje k nákupu vidíte níže.

Telekomunikace

Břicháč doporučuje k nákupu akcie Deutsche Telekom, které svými posledními hospodářskými výsledky jako jedny z mála telekomunikačních společností nezklamaly.

Považuje je za silnou dividendovou akcii s nízkým rizikovým profilem. A argumentuje i tím, že se na tom většina analytiků shodne, což je tedy argument, který vůbec nemám rád. To proto, že v ten okamžik jsou tato pozitivní očekávání v titulu již dávno započítána a je/bývá „nahoře“.

Pokud chce někdo telekomunikační titul s vyšším výnosovým potenciálem, Břicháč doporučuje Portugal Telekom, který se s dividendou blíží pěkným 12 %.

Ropný průmysl   

Autor doporučuje společnosti jako je TotalRepsolRoyal Dutch Shell a BP. Zejména u evropských ropných firem jsou velmi slušné dividendy. Třeba u BP je to 5%. Pokud chce někdo více riskovat, nabízí se titul KazMunaiGas z Kazachstánu.

en patří k nejlevnějším v ropném sektoru. Podle Břicháče nyní společnost expanduje do přímé distribuce benzinu a to v Turecku a na Ukrajině a v ceně tento pozitivní faktor ještě není zahrnut.  

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang