Česká investiční banka

Česká republika jako investor a podnikatel? Je to poněkud zvláštní představa, ale něco takového se již chystá. Od konce roku by v naší zemi měla fungovat Česká investiční banka. Ta by měla investovat prostředky získané od EU do ziskových projektů a podnikatelských záměrů.

Díky tomu získá ČR v těchto byznysech také podíl a pokud bude podnikání ziskové, bude si moci zisk nechat a dále jej investovat do dalších záměrů či si jím vylepšit rozpočet.

Vypadá to na první pohled skvěle. Peníze na to dostaneme z EU. Problém nastává, když si člověk představí státní úředníky, jak rozhodují do jakého start-upu investovat a jaký naopak není perspektivní. Mají o něčem takovém páru? Představte si ten ohromný prostor pro korupci, když se někde mohou investovat peníze, které mi nepatří a nejsem za ně zodpovědný.   

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang