Dítě je klenot – úrazové pojištění pro děti

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Chce ho chránit a pomoci mu dosáhnout dospělosti pokud možnost bez velkých šrámů na těle i na duši. Ne vždy se to však podaří. Děti jsou velmi aktivní, možnost úrazu je v jejich případě větší, než u kohokoliv jiného. České pojišťovny a banky však myslí i na své malé klienty a mají připraveno dětské úrazové pojištění.

Většina úrazů dětí se stává při hrách nebo sportu, tedy při činnostech, které děti běžně vykonávají. Úrazové pojištění dětí slouží zjednodušeně k náhradě výdajů za léčbu úrazů nebo nemoci. Ať už jde o krátkodobé události či nemoci a úrazy s trvalými následky. Pojištění nahrazuje také ušlý výdělek rodiče, který musí být s dítětem a nemá možnost vykonávat své povolání.

Co od pojistky očekávat?

Před uzavřením dětského úrazového pojištění je třeba si ujasnit, pro jaké případy nám bude pojistka sloužit. Mnoho rodičů uzavírá pojistné smlouvy pro případ úmrtí dítěte. Jiní dávají přednost pojistce pro krytí krátkodobých záležitostí, jako jsou menší úrazy. V takovém případě jde spíše o bolestné a rodiči nenahradí ušlý zisk v zaměstnání.

Svůj smysl dostává úrazová pojistka v okamžiku, kdy dojde k úrazu nebo nemoci s trvalými následky. Takové pojištění pak pomůže rodičům s úhradou dlouhodobé léčby, rehabilitace i s ušlým ziskem v zaměstnání. Jelikož léčba může být velice nákladná, je dobré se před podpisem smlouvy zamyslet i nad touto možností.

TIP: V tomto článku se čtenáři dozví spoustu zajímavých informací o ETF fondech.

Kolik zaplatíme?

V současné době patří dětské úrazové pojištění k produktům, které jsou dostupné většině domácností. Měsíční částky se pohybují v řádech desetikorun až pár set korun. Opravdu dobré dětské pojistky by měly být sjednány na cifru kolem jednoho milionu korun v případě trvalých následků úrazu a minimálně půl milionu korun pro krytí rizika dlouhodobé nemoci dítěte.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang