Ex-Šachtovci nejsou nejlevnějšími advokáty na trhu, pane Motejlku

Jinak dobře informovaný ekonomický novinář a provozovatel úspěšného serveru s placeným obsahem, Miroslav Motejlek, napsal na facebookovské stránce motejlek.com: „Zdá se, že MSB Legal (exŠachtovci) je nejlevnější advokátní kanceláří na trhu. V tendru ČSSZ nabídla bez DPH 730 Kč za hodinu.” A spustila se velmi zajímavá diskuze.

Nejdříve zareagoval známý advokát, podle některých i skoro-miliardář a loutkář premiéra Sobotky, Radek Pokorný: „To není tržní cena, to jsou ceny, které devastují obor. Podobně došlo po roce 2000 k devastaci poradenských firem a dnes de facto není s kým dělat.” Na to mu manažer René Henc odpověděl: „Vzkaz od konzultantů, z reklamek a z výzkumu trhu: Vítejte do klubu zdevastovaných oborů. Když tohle začne, není způsob, jak to zastavit, jde se akorát smířit anebo jít z branže pryč.

Manažer Henc později pokračoval: „V marketingových a poradenských branžích ten sešup cen trval cca 3-4 roky, takže je otázka, jak to bude vypadat za tu dobu. Pokud by to tady hypoteticky fungovalo podobně, tak solidární klienti postupně budou erodovat – i proto, že pokud se sníží obvyklá cenová hladina, tak oni de facto budou přeplácet, což by speciálně u manažerů / nevlastníků otevíralo různé těžko zodpověditelné otázky .“ Advokát Pokorný nakonec souhlasil: „Máte naprostou pravdu, jsem si toho vědom. Sledoval jsem to v řadě jiných oblasti poradenských služeb.

Úvodní informaci o ceně rozporoval teplický advokát Martin Sobek: „Ty ceny jsou někde ještě níž. Byli jsme v tendrech, kde se nabízelo 390 Kč, a to není výjimka. Nicméně je potřeba vzít v úvahu, že se v těchto tendrech počítá s nezanedbatelným počtem hodin.“ To, že hodinové sazby v tendrech jdou i pod avizovanou nejnižší cenu 730 Kč, potvrdil i další diskutující odkazující na výběrové řízení pro hlavní město Prahu. Konec konců o snižujících se cenách jsme nedávno psali i my. A tak můžeme potvrdit, že nejnižší nabídkové ceny klesají skutečně pod úroveň, kterou „nastřelili“ ex-Šachtovci MSB Legal v tendru ČSSZ.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang