Falešný ekonom dopaden

Uprchlý recidivista Vladimír Prokop, který pod cizí identitou vyluxoval třetinu rozpočtu svého zaměstnavatele, je zpět v cele. Po dvou měsících na útěku byl dopaden v Praze na Vinohradech.

„Hledaný muž využíval ke svému pobytu několik adres – téměř desítku různých adres, na kterých se ale zároveň ukazoval víceméně náhodně,“ sdělil médiím policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Po dopadení provedli policisté domovní prohlídku v místě, kde se Vladimír Prokop vyskytoval nejčastěji. „V rámci prošetřování kriminalisté zadrželi téměř osm milionů korun z celkových 9,6 původně zpronevěřených,“ dodal mluvčí Hulan.

Národní zemědělské muzeum, kde Prokop řádil, tak již postrádá jen něco přes 1,6 milionu Kč, což je jistě dobrá zpráva pro jeho tradičně napjatý rozpočet.

Policejní vyšetřovatelé se domnívají, že uprchlý vězeň toho na útěku napáchal mnohem více, a to pod vícero falešnými jmény. Z tohoto důvodu žádá policie, aby se jí ozvali všichni, kteří měli s podvodníkem Prokopem – Liškou – Soukupem co k dočinění.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang