Futures 10y T–Note na 2měsíčním maximu

futures-posiluje

Futures kontrakt 10letého T – Note dnes kolísá kolem pondělní konečné hodnoty 131,9. Návratem nad 100 a 200 MA trh potvrdil hlavní fundamentální téma, tedy investice do bezpečných aktiv v souvislosti s akcelerací obav z dluhové krize Eurozóny.

Současně poněkud oslabila naléhavost druhého fundamentálního příběhu, oživení americké ekonomiky zejména po zpomalení růstu zaměstnanosti na nevýraznou úroveň.

Tím se zpochybňuje také předpokládaný signalizovaný určitý posun pohledu Fedu na ekonomiku a jeho neochota dále posilovat expanzivní politiku. Důležitými podporami jsou 131,4 a zejména 130,6 a 130,1, hlavní rezistencí je 132,3.

Růst citlivosti trhu vůči novým klíčovým makroekonomickým informacím v březnu nastal s výprodeji po obecně solidních datech americké aktivity respektive zmíněných signálech neochoty Fedu dále posilovat ultraexpanzivní monetární politiku.

Interpretace komentářů Fedu a případného posunu americké monetární politiky je pro trh oříškem. Sám šéf Fedu Bernanke během měsíce dvakrát rozčeřil hladiny trhů, když poskytl trhům protichůdné impulsy.

Koncem února nejprve nezmínil další vlnu monetární expanze, jeho komentáře po zasedání Fedu o úrokových sazbách (které nabídlo méně signálů posílení monetární expanze) v posledních týdnech ale tuto možnost, dle tržních interpretací, opět dostaly do hry. Fundamentální vývoj může vést k obratu dlouhodobě stále býčího technického vývoje a sentimentu.

Trh dnes bude sledovat dubnový index spotřebitelského sentimentu Conference Board (16.00 SEČ), který by měl přinést mírný pokles z březnové značně slabé úrovně.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang