Futures 10y T – Note fiskální dohodou tlačen níže

futures-2

Futures kontrakt 10letého T – Note se ještě před vánoci odrazil blízko podpory 131,6 vzhůru, poslední obchodní den roku slábnul pod vlivem prosakujících informací dosažení fiskálního provizoria USA.

To odvrací alespoň prozatím pád z fiskálního útesu. Jinými slovy dochází k oddálení rozpočtových škrtů o 2 měsíce. Důležitými podporami jsou 132,5 a pásmo 131,6 – 131,8, rezistencemi pak zóna 132,9 – 133,6.

20130102_fc10ytnote-1357817

Dlouhodobě, trh pokračuje v růstu s podporou hlavního fundamentálního tématu, investicemi do bezpečných aktiv. To vyplývá z nejistoty a obav z dluhové krize Eurozóny.

Ty jsou vyostřené nejasným vývojem v Řecku a Eurozóně respektive světové ekonomiky. Navíc hrozí plánované omezení fiskální expanze USA. Oživení americké ekonomiky tak slábne (viz. zpomalení růstu ek. aktivity a zaměstnanosti na nevýraznou úroveň).

Dominantní zprávou je dnes pro trh prosincový index ISM zpracovatelského průmyslu (16.00 SEČ), předpokládá se jeho drobné zvýšení a současně též návrat malého růstu aktivity průmyslu po její slabé recesi v listopadu.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang