Futures kontrakt 10letého T – Note – kolísá

futures-3

Futures kontrakt 10letého T – Note dnes kolísá kolem pátečních závěrečných hodnot 131,6. Návratem nad 100 a 200 MA respektive parabolický SAR trh potvrdil hlavní fundamentální téma, tedy investice do bezpečných aktiv v souvislosti s akcelerací obav z dluhové krize Eurozóny.

Současně poněkud oslabila naléhavost druhého fundamentálního příběhu, oživení americké ekonomiky zejména po zpomalení růstu zaměstnanosti na nevýraznou úroveň.

Tím se zpochybňuje také předpokládaný signalizovaný určitý posun pohledu Fedu na ekonomiku a jeho neochota dále posilovat expanzivní politiku. Důležitými podporami jsou 131,3 a zejména 130,6 a 129,9, hlavní rezistencí je 132,3.

Růst citlivosti trhu vůči novým klíčovým makroekonomickým informacím v březnu nastal s výprodeji po obecně solidních datech americké aktivity respektive zmíněných signálech neochoty Fedu dále posilovat ultraexpanzivní monetární politiku.

Interpretace komentářů Fedu a případného posunu americké monetární politiky je pro trh oříškem. Sám šéf Fedu Bernanke během měsíce dvakrát rozčeřil hladiny trhů, když poskytl trhům protichůdné impulsy.

Koncem února nejprve nezmínil další vlnu monetární expanze, jeho komentáře po zasedání Fedu o úrokových sazbách v posledních týdnech ale tuto možnost, dle tržních interpretací, opět dostaly do hry. Fundamentální vývoj může vést k obratu dlouhodobě stále býčího technického vývoje a sentimentu.

Trh dnes bude sledovat březnové maloobchodní tržby/maloobchodní tržby bez prodeje automobilů USA stejně jako dubnový index současných obecných firemních podmínek zpracovatelského průmyslu zprávy Empire State Fedu New Yorku (oba ukazatele 14.30 SEČ). Růst spotřebitelské poptávky by měl zůstat solidní stejně růst ekonomické aktivity regionu, byť ten by měl být o něco nižší než v březnu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang