Futures kontrakt 10letého T – Note mírně posiluje

futures-posiluje

Futures kontrakt 10letého T – Note dnes roste o 0,1% d/d na 133,6. Prostor pro další růst ale blokuje rezistenční pásma 133,6 -134,2 a 134,5 – 134,7. Hlavními podporami jsou 133,3 a pásmo 132,7 – 132,9.

Trh vykompenzoval prudké ztráty přibližně z poloviny srpna za podobně krátkou týdenní dobu. Těží z trvalých potíží a obav z vývoje světové ekonomiky.

Dalším impulsem je příznivý technický vývoj překonáním řady obtížných rezistencí. Cestu na sever pak definitivně otočil Fed nečekaně explicitními signály podpory dalšímu kolu monetární expanze.

Dlouhodobě, trh pokračuje v růstu s podporou hlavního fundamentálního tématu, investicemi do bezpečných aktiv v souvislosti s růstem nejistoty vzhledem k akceleraci obav z dluhové krize Eurozóny vyostřených nejasným vývojem v Řecku a Eurozóně, navíc hrozí oslabení ekonomické aktivity kvůli plánovanému omezení fiskální expanze začátkem příštího roku.

Není tak překvapením, že oslabila naléhavost oživení americké ekonomiky zejména po zpomalení růstu ek. aktivity a zaměstnanosti na nevýraznou úroveň. Reálně ale existuje možnost odložení fiskálního přitvrzení, což by dluhopisy oslabilo.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang