Futures kontrakt 10letého T – Note na denním maximu

futures-3

Futures kontrakt 10letého T – Note dnes roste o 0,1% d/d na 133,9. Trh vykompenzoval prudké ztráty přibližně z poloviny srpna za podobně krátkou týdenní dobu. Těží z trvalých potíží a obav z vývoje světové ekonomiky. Dalším impulsem je příznivý technický vývoj překonáním řady obtížných rezistencí.

Cestu na sever pak definitivně otočil Fed nečekaně explicitními signály podpory dalšímu kolu monetární expanze. Trh tak bez větších potíží zaměřuje 134,3 a 134,7 – 134,9.

To však může být prozatím obtížné, neboť trh nyní bude napjatě čekat na páteční vystoupení šéfa Fedu Bernankeho v Jackson Hole a na případné potvrzení nebo zpochybnění monetární expanze. Trh za sebou nechává podporné pásmo  133,4 – 133,8, jehož eroze by zacloumala současným býčím sentimentem.

Dlouhodobě, trh pokračuje v růstu s podporou hlavního fundamentálního tématu, investicemi do bezpečných aktiv v souvislosti s růstem nejistoty vzhledem k akceleraci obav z dluhové krize Eurozóny vyostřených nejasným vývojem v Řecku a Eurozóně, navíc hrozí oslabení ekonomické aktivity kvůli plánovanému omezení fiskální expanze začátkem příštího roku.

Není tak překvapením, že oslabila naléhavost oživení americké ekonomiky zejména po zpomalení růstu ek. aktivity a zaměstnanosti na nevýraznou úroveň. Reálně ale existuje možnost odložení fiskálního přitvrzení, což by dluhopisy oslabilo.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang