Futures kontrakt 10letého T – Note na klíčových podporách bez větších změn

futures-contract

Futures kontrakt 10letého T – Note se dnes obchoduje na úterních konečních úrovních 133,6. Trh příliš neodpověděl na mírně optimistické očekávání vývoje ekonomiky šéfa Fedu Bernankeho v ekonomickém klubu New Yorku vědom si nejistoty a nebezpečí čekající v příštích měsících, zejména rozhodování o příštím směru fiskální politiky.

Trh po dosažení čtvrtletního maxima 134,3 v pátek klesá a momentálně se nachází v klíčovém podpůrném pásmu 133,3 – 133,6, která prověří býčí záměry trhu posledního měsíce.  Důležitými rezistencemi jsou 134,0, 134,3, 134,5 a 134,9.

20121121_fc10ytnote-6056523

Dlouhodobě, trh pokračuje v růstu s podporou hlavního fundamentálního tématu, investicemi do bezpečných aktiv. To vyplývá z růstu nejistoty a obav z prohlubující se dluhové krize Eurozóny.

Ty jsou vyostřené nejasným vývojem v Řecku a Eurozóně respektive světové ekonomiky. Navíc hrozí plánované omezení fiskální expanze USA začátkem příštího roku. Oživení americké ekonomiky tak slábne (viz. zpomalení růstu ek. aktivity a zaměstnanosti na nevýraznou úroveň).

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang