Futures kontrakt 10letého T Note – očekávání americké zaměstnanosti

futures-2

Futures kontrakt 10letého T – Note se dnes obchoduje kolem noční úrovně 129,9. Trh poněkud taktizuje před dnešní březnovou zaměstnaností USA (14.30 SEČ). Čeká se přes zvolnění tempa její stále solidní růst, překvapení může být zvýrazněno velikonoční nízkou likviditou.

Trh je v posledních hodinách v kleštích spekulací akcelerace dluhové krize Eurozóny respektive oživení americké ekonomiky.

To bylo patrné po úterním večerním otřesu na trzích spojeným se zápisem ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března, který potvrdil určitý posun pohledu Fedu na ekonomiku a jeho neochotu dále posilovat ultramonetární expanzivní politiku a značném oslabení dluhopisů, akcií, zlata, ropy respektive posílení dolaru.

Americký dluhopisový trh ale zaznamenal na rozdíl od ostatních trhů obrat s tím, jak investoři začali vyhledávat alternativy k investicím  do evropských aktiv. Trh se tak posunul zpět nad 200 MA (129,6). Důvodem je taky skutečnost, že oslabení po zápisu může být přehnané, neboť zápis nepřínáší závratné překvapení.

Šéf Fedu Bernanke totiž po zasedání Fedu během druhé poloviny března možnost dalšího posílení monetární expanze naznačil. Důležitou podporou je 128,7, rezistencemi 130,6 Celkově v posledních měsících medvědích signálů výrazně přibylo.

Cena opustila symetrický trojúhelník formovaný od začátku roku, klesla pod 100 a 200 MA respektive několik podpor Fibonacciho stupnice a dolní hranici půl roku obchodovaného poměrně úzkého pásma 129,2-132,3. Další výzvou pro trh tak není nic menšího než hlavní podpora 127,2, cena kotovaná naposled v srpnu respektive říjnu 2011.

Významný obrat sentimentu a technického momentu a růst citlivosti trhu vůči novým klíčovým makroekonomickým informacím nastal s výprodeji po obecně solidních datech americké aktivity respektive zmíněných signálech neochoty Fedu dále posilovat ultraexpanzivní monetární politiku.

Interpretace komentářů Fedu a případného posunu americké monetární politiky je ale pro trh oříškem. Sám šéf Fedu Bernanke během měsíce dvakrát rozčeřil hladiny trhů, když poskytl trhům protichůdné impulsy.

Koncem února nejprve nezmínil další vlnu monetární expanze, jeho komentáře v posledních týdnech ale tuto možnost, dle tržních interpretací, opět dostaly do hry. Fundamentální vývoj může vést k obratu dlouhodobě stále býčího technického vývoje a sentimentu.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang