Dluhopisy: Futures kontrakt desetiletého T-Note v dvouměsíčním symetrickém trojúhelníku

dluhopisy-investice

Futures kontrakt desetiletého T-Note dnes mírně roste o 0,1% d/d na 130,9. Cena instrumentu se nachází přibližně v dvouměsíčním symetrickém trojúhelníku blízko rekordních úrovní s vrcholem prakticky identickým současné ceně: 131,0. Trh se kolem současných úrovní v pásmu 129,2-132,3 stabilizuje půl roku.

Oscilátory v rovnovážném teritoriu nenaznačují výraznější změnu v nejbližších dnech. Rezistence leží na 131,9 (v únoru několikrát zkoušené lokální maximum, 76,4% Fibonacci) před rekordem 132,3. Podpora leží na 130,5.

Trh přestál relativně v klidu zprávy minulých dnů, které by jindy vedly k prodejům: ekonomická data signalizují vzestup ek. aktivity, Fed naznačuje neochotu dále posilovat ultraexpanzivní monetární politiku. Zprávy byly vyváženy posilováním dolaru.

Trh v tomto týdnu čeká řada důležitých informací, zvlášť hned v úterý čekají trh klíčové zprávy: únorové maloobchodní tržby USA (čeká se jejich solidní růst) respektive rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Zatímco nelze čekat jejich změnu, Fed může poněkud korigovat své lednové komentáře, že úrokové sazby zůstanou na současné nízké úrovni až do konce roku 2014.  

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang