Forex – GBP/USD – Libra mírně posiluje

britska-libra

Libra dnes k dolaru posiluje o 0,2% d/d na 1,589 k včerejšímu závěru obchodování s podporou růstové linie z poloviny března. Ta odolala prodejnímu tlaku spojeného se zveřejněním zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března, který ve větších detailech odkryl to co Fed na zasedání signalizoval.

Tedy jeho menší ochotu dále zvýraznit monetární expanzi. To také vedlo k obrácení pozornosti na solidní oživení americké ekonomiky a tím i k prudkému posílení dolaru k dalším hlavním evropským měnám, zlatu, ropě respektive oslabení cen akcií.

Druhým důvodem je zesílení vybrací dluhové krize Eurozóny. Podporami růstového trendu jsou 1,581 1,577, 1,575 a 1,571. Okamžitý tlak dolaru poleví se ziskem 1,593 s dalšími rezistencemi 1,601 a 1,606.

Vývoj od poloviny března poslední týdny naznačil od nového roku možná nečekaně silnou, trvající poptávku po hlavních evropských měnách (GBP, EUR, CHF), což oslabilo vzestup dolaru z minulého roku. Nicméně trh se po dvou dnech důrazně vrátil do pásma 1,56 – 1,606. Do doby trvalejší demolice těchto úrovní by se trh měl pohybovat uvnitř pásma.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang