Forex – GBP/USD – Libra v platném růstovém trendu

libra

Libra dnes k dolaru oslabuje o 0,2% d/d na 1,593 k včerejšímu závěru obchodování s podporou růstové linie z ledna. Ta odolala prodejnímu tlaku spojeného s růstem obav z akcelerace dluhové krize Eurozóny respektive se zveřejněním zápisu ze zasedání Fedu o úrokových sazbách 13.března.

Ten ve větších detailech odkryl to co Fed na zasedání signalizoval, tedy jeho menší ochotu dále zvýraznit monetární expanzi. To také vedlo k obrácení pozornosti na solidní oživení americké ekonomiky a tím i k prudkému posílení dolaru k dalším hlavním evropským měnám, zlatu, ropě respektive oslabení cen akcií.

Dopad v podobě oslabení libry ale byl menší než v případě jiných měnových párů a komodit. Podporami růstového trendu jsou 1,587, 1,583, 1,58,  1,578, 1,574, 1,572, 1,564 a 1,561, rezistencemi jsou 1,599, 1,606 a 1,616.

Vývoj od poloviny března poslední týdny naznačil od nového roku možná nečekaně silnou, trvající poptávku po hlavních evropských měnách (GBP, EUR, CHF), což oslabilo vzestup dolaru z minulého roku.

Nicméně trh se po dvou dnech důrazně vrátil do pásma 1,56 – 1,606. Do doby trvalejší demolice těchto úrovní by se trh měl pohybovat uvnitř pásma.

Trh dnes bude čekat na březnový index CPI/index CPI bez cen potravin a energií USA (14.30 SEČ), který by měl vykázat určité zklidnění mírně zvýšení inflace.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang